/  /  /  /  / Polska: Gdzie można kupić Hyundaia Genesis Coupe?
Hyundai Genesis Coupe

Hyundai Genesis Coupe

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Gdzie można kupić Hyundaia Genesis Coupe?

IBRM Samar|
null
© Hyundai
null

Warszawski dealer Hyundai Motortest oferuje klientom możliwość sprowadzenia fabrycznie nowych modeli niedostępnych u oficjalnego importera marki.

To efekt współpracy salonu Motortest z amerykańskim dealerem O'Hare Hyundai, skąd do Polski sprowadzane są fabrycznie nowe auta. Klienci mogą dzięki temu wybierać spośród modeli niedostępnych na rynku europejskim – np. luksusową limuzynę Genesis, sportowego Genesis Coupe, dużego SUVa Veracruz (oferowanego również w Europie pod nazwą ix55), czy też kompaktowego sedana Elantra.

Choć oferta jest niszowa, to są już chętni. Do tej pory na zakup limuzyny Hyundai Genesis w najdroższej wersji z silnikiem V8 o pojemności 4,6 litra i mocy 375 KM za pośrednictwem salonu Motortest zdecydował się jeden klient. Obecnie realizowane jest kolejne zamówienie, tym razem na model Hyundai Genesis Coupe.

Dealer planuje też kupić drugi egzemplarz sportowego auta na własne potrzeby.

„Aby zwiększyć sprzedaż tego modelu potrzebujemy auta demonstracyjnego - mówi Daniel Stuła, odpowiedzialny za import aut z USA w salonie Motortest. Całkowity koszt zakupu Genesisa Coupe wynosi około 100 000 zł, czyli tylko o 20 000 zł więcej od sprzedawanego do niedawna w polskich salonach Hyundaia Coupe. Genesis Coupe ma jednak od swego poprzednika znacznie lepsze osiągi. Jest napędzany turbodoładowanym silnikiem o pojemności 2,0 litra i mocy 210 KM, przenoszonej na tylną oś.

Dzięki rozmiarowi jednostki napędowej poniżej 2 litrów, akcyza na ten samochód wynosi tylko 3,1% zamiast 18,6%, co z kolei znacznie obniża cenę zakupu.

Samo sprowadzenie samochodu z USA trwa 4-5 tygodni. Salon Motortest na miejscu przygotowuje auto do rejestracji w Polsce i pomaga w załatwieniu formalności w zakresie kredytu czy leasingu, tak jak przy nowych autach z salonu.

Szczegóły oferty Motortest w linku poniżej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama