/  /  / Genesis Coupe
Hyundai Genesis Coupe

Hyundai Genesis Coupe

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
Hyundai Genesis Coupe
© Hyundai
Hyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis CoupeHyundai Genesis Coupe
Hyundai Genesis należący do segmentu sportowych aut coupe, został pierwszy raz oficjalnie pokazany w roku 2008 podczas motoryzacyjnych targów w Nowym Yorku. Prezentowany model jest pierwszy samochodem osobowym Hyundaia z napędem na tylne koła. Sportowe aspiracje auta zostały podkreślone poprzez linię dachową, która zwęża się ku tyłowi dodając sylwetce agresywności. Samochód powstał na tej samej platformie podwoziowej co Hyundai Genesis sedan, w związku z czym mierzy 4630 mm długości przy rozstawie osi równym 2829mm, 1389mm wysokości oraz 1860mm szerokości. Wnętrza samochodu zostało utrzymane w ciemnej tonacji. W środkowej części konsoli centralnej został umieszczony wyświetlacz, który oprócz wskazań temperatury zewnętrznej jest w stanie pokazać informacje z systemu audio. Zegary otrzymały niebieskie podświetlenie, będące już tradycją w samochodach Hyundai.

Genesis jest oferowany w dwóch wariantach silnikowych. Wersja podstawowa jest wyposażona w 2 litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy, który generuje 275 koni. Mocniejsza wersja silnikowa  napędzana jest przez 6 cylindrowy wolnossący, 3.8 litrowy silnik o mocy 347KM. W obu wariantach silnikowych moc będzie przenoszona na tylne koła za pośrednictwem manualnej 6 biegowej skrzyni, która opcjonalnie może zostać wyposażona w mechanizm różnicowy o zwiększony tarciu wewnętrznym. Automatyczna, 9 stopniowa skrzynia biegów jest dostępna za dodatkową opłatą.

Hyundai Genesis  posiada bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa czynnego oraz biernego. Na jego pokładziemy już w podstawowych wersjach znajdziemy takie elementy jak czołowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażera (z możliwością dezaktywacji), boczne poduszki z przodu oraz kurtyny powietrzne. Ponadto w standardzie auto wyposażone zostało w system zapobiegający blokadzie kół podczas hamowania ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania EBD, oraz system elektronicznej kontroli trakcji (TCS) i system elektronicznej stabilizacji toru jazdy ( ESC).

Genesis Coupe jest objęty programem gwarancyjny - 5-Year Triple Care, którego podstawowym elementem jest 5-letnia gwarancja bez limitu kilometrów oraz 5-letnia opieka techniczna pojazdu i 5 lat assistance.

Konkurencję dla Hyundaia Genesis Coupe stanowią m.in. Bmw serii 1, Nissan 370Z, Ford Mustang.
 

Genesis Coupe najczęściej porównywany z

Reklama