/  /  /  / Polska: Akcja naprawcza Hyundai
Hyundai

Hyundai

Zmień
Południowokoreańska marka to jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie. W przeciwieństwie do większości czołowych firm motoryzacyjnych Hyundai nie ma blisko 100-letniej historii produkcji samochodów. W związku z tym osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej można uznać za duży sukces.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Akcja naprawcza Hyundai

UOKIK|

Jak informuje firma Hyundai Motor Poland, ewentualna usterka w wybranych egzemplarzach modelu Hyundai Santa Fe jest przyczyną ogłoszenia prewencyjnej akcji przywoławczej. W sumie chodzi o 177 aut.

Firma Hyundai Motor Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że ewentualna usterka w wybranych egzemplarzach modelu Hyundai Santa Fe jest przyczyną ogłoszenia prewencyjnej akcji przywoławczej.

Chodzi o samochody wyprodukowane między 1.07.2000 a 26.01.2003, w przypadku których zachodzi podejrzenie o ewentualną możliwość wystąpienia korozji wahaczy tylnego zawieszenia.

W przypadku omawianej partii pojazdów producent nie może do końca wykluczyć tego, w elementach zawieszenia tylnego mogą wystąpić zmiany korozyjne prowadzące do osłabienia jego wytrzymałości. W konsekwencji mogłoby to ewentualnie doprowadzić do pęknięcia w miejscu występowania korozji.

Jak głosi oficjalny komunikat, wahacze tylnego zawieszenia samochodów zostaną sprawdzone i zabezpieczone antykorozyjnie lub w przypadku wykrycia korozji wymienione na nowe.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 177 egzemplarzy Hyundai Santa Fe (numery VIN patrz link).

Posiadacze pojazdów objętych wspomnianą akcją zostaną listownie powiadomieni o szczegółach oraz zaproszeni do autoryzowanych stacji obsługi, gdzie zostaną dokonane niezbędne prace.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama