/  /  /  / Nowy Hyundai i10 na wystawie we Frankfurcie
Hyundai

Hyundai

Zmień
Południowokoreańska marka to jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie. W przeciwieństwie do większości czołowych firm motoryzacyjnych Hyundai nie ma blisko 100-letniej historii produkcji samochodów. W związku z tym osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej można uznać za duży sukces.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Hyundai i10 na wystawie we Frankfurcie

Hyundai i10 obecnej generacji
© Hyundai
Hyundai i10 obecnej generacji

Podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie szerokiej publiczności zaprezentuje się zupełnie nowy Hyundai i10. W porównaniu z poprzednikiem poprawiono m.in. jakość wykończenia wnętrza oraz przestronność.

Dziennikarze z brytyjskiego Auto Express mieli już okazję jeździć prototypową wersją modelu Hyundai i10 nowej generacji. Ciekawa relacja na ten temat jest do przeczytania TUTAJ. Samochód był testowany w warunkach zimowych na północy Szwecji.

Jak podkreślają Brytyjczycy, efekty pracy konstruktorów Hyundai Motor są bardzo obiecujące. W porównaniu z poprzednikiem poprawiono w i10 m.in. jakość wykończenia wnętrza oraz przestronność. Samochód wykorzystuje tą samą płytę podłogową, którą wybrano dla Kii Picanto. Dzięki temu nowy i10 jest nieco niżej osadzony, również rozstaw osi i kół jest minimalnie większy.

Konstruktorzy chcieli obniżyć środek ciężkości miejskiego Hyundaia tak, aby podczas jazdy samochód lepiej wykonywał polecenia kierowcy.

Miejscem produkcji nowego i10 będą gruntownie zmodernizowane zakłady Hyundai Motor w Turcji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama