/  /  /  / Nowy Hyundai Grand Santa Fe trafi do polskich motosalonów
Hyundai

Hyundai

Zmień
Południowokoreańska marka to jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie. W przeciwieństwie do większości czołowych firm motoryzacyjnych Hyundai nie ma blisko 100-letniej historii produkcji samochodów. W związku z tym osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej można uznać za duży sukces.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Hyundai Grand Santa Fe trafi do polskich motosalonów

Hyundai|
null
© Hyundai
nullnull

Europejska premiera modelu Grand Santa Fe odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie. Hyundai zdecydował się na modyfikacje, aby jak najlepiej odpowiedzieć na wymagania europejskich kierowców.

Grand Santa Fe to kolejny SUV w ofercie firmy Hyundai. Samochód po raz pierwszy zaprezentowano podczas New York International Show w 2012 roku. W europejskim modelu udoskonalono właściwości jezdne auta pod kątem oczekiwań europejskich kierowców.

Ten siedmioosobowy model posiada dłuższy rozstaw osi niż tradycyjny Santa Fe, co gwarantuje więcej przestrzeni, a pojemność bagażnika (607 litrów), jest wiodąca w swojej klasie. Grand Santa Fe jest ponadto wyższy (+10 mm), szerszy (+5 mm) i dłuższy (+225 mm).

Zarówno Grand Santa Fe, jak i Hyundai Santa Fe, znany już polskim klientom, zostały zaprojektowane zgodnie z filozofią Storm Edge, wpływającą na dynamiczny wygląd samochodów południowokoreańskiej marki. Cechy, które wyróżniają europejskiego debiutanta to nowy kształt grilla, reflektorów przeciwmgielnych oraz przedniego zderzaka, jak również większa i zaprojektowana na nowo tylna cześć nadwozia.

Grand Santa Fe występuje w dwóch wersjach z 18- lub 19-calowymi aluminiowymi felgami.

Zobacz nowości modelowe marki Hyundai na rok 2013

Pod maską modelu Grand Santa Fe znajduje się 2,2-litrowy silnik R VGT diesel spełniający normę Euro 5. W połączeniu z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów samochód osiąga moc maksymalną 197 KM. Wysokim osiągom towarzyszy niska emisja dwutlenku węgla.

Kabina Grand Santa Fe wyposażona jest w szereg udogodnień. System Flex Steer pozwala wybrać jeden z trzech stylów prowadzenia (Comfort, Normal i Sport). W ten sposób kierowca dostosowuje siłę wspomagania kierownicy do aktualnych warunków jazdy.

Widoczne i czytelne informacje o samochodzie zapewnia 4,3-calowy wyświetlacz komputera pokładowego TFT. Grand Santa Fe został wyposażony w panoramiczne okno dachowe rozciągające się na całą długość pojazdu. Nowością jest brak środkowej belki, co sprawia, że długie podróże stają się jeszcze bardziej przyjemne, a wnętrze auta jest lepiej doświetlone.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama