/  /  /  / Współpraca firm Honda i Castrol
Honda

Honda

Zmień
Japońska firma z główną siedzibą mieszczącą się w Tokio mimo, że znana jest na świecie przede wszystkim z produkcji samochodów, to jej największym działem jest produkcja silników. Honda jest bowiem największym na świecie producentem silników, z łączną liczbą wytwarzanych 25 milionów sztuk rocznie.
Dowiedz się więcej o marce
 

Współpraca firm Honda i Castrol

Honda|
null
© Honda
nullnullnull

Honda i Castrol wprowadzają nową, wspólną gamę produktów przeznaczonych dla samochodów na rynku europejskim

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Honda Motor Europe podpisała trzyletnią umowę o współpracy z firmą Castrol, która będzie dostarczać rekomendowane środki smarne, oferując jednocześnie nową gamę wspólnie stworzonych produktów i oryginalnych olejów przeznaczonych do stosowania w silnikach Hondy.

Współpraca obu firm jest podparta wspólnymi celami: uzyskaniem doskonałych osiągów i niskiego zużycia paliwa. Honda dąży do zaoferowania wydajnych produktów wyposażonych w zaawansowane rozwiązania techniczne, które pomagają obniżyć spalanie i emisję CO2 przy zachowaniu dobrych osiągów.

Firma Castrol, jako jeden z wiodących na świecie producentów środków smarnych, pracuje nad innowacyjnymi sposobami zwiększania wydajności silników zarówno w zakresie zużycia paliwa, jak i dynamiki.

Honda i Castrol wspólnie opracowały nową gamę olejów silnikowych o niskiej lepkości, o nazwie Castrol Edge Professional H, przeznaczonych dla produkowanych obecnie modeli Hondy. Nowe produkty pozwolą poprawić wydajność jednostek napędowych.

"Firmy Honda i Castrol dążą do uzyskania wyższych osiągów i niższego zapotrzebowania na paliwo poprzez wprowadzanie innowacji technicznych. Dlatego jesteśmy przekonani, iż nasza współpraca przyniesie same korzyści klientom - podkreśla Koji Arai, dyrektor działu ds. obsługi klientów, Honda Motor Europe Ltd.

Zaawansowane oleje silnikowe Castrol Edge Professional H klasy premium są przeznaczone do stosowania w obecnie produkowanych przez Hondę silnikach benzynowych i-VTEC oraz wysokoprężnych i-DTEC, włączając w to nową jednostkę 1.6 i-DTEC oferowaną w modelu Civic, a wkrótce również w modelach CR-V i Civic Tourer, a także w układach hybrydowych.

Mandhir Singh, regionalny wicedyrektor Castrol Automotive Lubricants – Europe & Africa, powiedział: "Gama produktów Castrol Edge Professional H została zaprojektowana wspólnie z Hondą w celu sprostania rosnącym wymaganiom z zakresu parametrów ekologicznych, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej ochrony silnika i zwiększeniu jego osiągów. Rozpoczęcie współpracy naszych firm toruje drogę do opracowania kolejnych rewolucyjnych rozwiązań w zakresie silników i środków smarnych".

Castrol Edge Professional H i oryginalny olej Hondy to jedyna gama produktów rekomendowanych przez Hondę w Europie. Produkty te są dostępne w autoryzowanej sieci dealerskiej Hondy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Honda

Reklama