/  /  /  / Honda w ofensywie
Honda

Honda

Zmień
Japońska firma z główną siedzibą mieszczącą się w Tokio mimo, że znana jest na świecie przede wszystkim z produkcji samochodów, to jej największym działem jest produkcja silników. Honda jest bowiem największym na świecie producentem silników, z łączną liczbą wytwarzanych 25 milionów sztuk rocznie.
Dowiedz się więcej o marce
 

Honda w ofensywie

Honda|
null
© Honda
null

Dzięki ekologicznemu charakterowi produktów z serii Earth Dreams Technology, Honda chce w ciągu trzech lat osiągnąć najlepszą wydajność paliwową we wszystkich klasach silników, które oferuje.

W grudniu na salonie samochodowym w Tokio Takanobu Ito, prezes zarządu i dyrektor wykonawczy firmy Honda Motor Co. ogłosił, że Honda pracuje nad nową generacją układów przeniesienia napędu o nazwie Earth Dreams Technology. Nowa seria silników i przekładni, która ma zapewniać znakomite osiągi oraz być bardziej przyjazna środowisku, będzie sukcesywnie wprowadzana od oferty modelowej koncernu.

Numer jeden pod względem wydajności paliwowej
Dzięki ekologicznemu charakterowi produktów z serii Earth Dreams Technology, Honda chce w ciągu trzech lat osiągnąć najlepszą wydajność paliwową we wszystkich klasach silników, które oferuje.

Pierwszym silnikiem z nowej rodziny, który zadebiutuje w Europie będzie niewielka jednostka wysokoprężna o pojemności 1,6 litra, którą opracowano z myślą o europejskich odbiorcach i która pojawi się w nowej generacji modelu Civic pod koniec 2012 roku.

Jest to najlżejszy diesel w swojej klasie, a dzięki niskiemu poziomowi emisji CO2 (95g/km) oraz dobrym osiągom (120 KM przy 4000 obr./min.), zapewnia on zachowanie najlepszego w tym segmencie kompromisu między zużyciem paliwa a osiągami. Znakomite własności jezdne modeli z tą jednostką napędową wynikają również z wysokich wartości momentu obrotowego (300 Nm przy 2000 obr./min.)

Dane techniczne (według producenta)
Silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra    
- pojemność skokowa: 1596 cm3
- moc maksymalna: 88 kW (120 KM)/4000 obr./min.
- maksymalny moment obrotowy: 300 Nm/2000 obr./min.
- emisja CO2: 95 g/km
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Honda

Reklama