/  /  /  / Honda szykuje nowy model SUV
Honda

Honda

Zmień
Japońska firma z główną siedzibą mieszczącą się w Tokio mimo, że znana jest na świecie przede wszystkim z produkcji samochodów, to jej największym działem jest produkcja silników. Honda jest bowiem największym na świecie producentem silników, z łączną liczbą wytwarzanych 25 milionów sztuk rocznie.
Dowiedz się więcej o marce
 

Honda szykuje nowy model SUV

null
© Honda
null

W ślad za premierą rynkową Civica oraz CR-V podążą kolejne nowości, którymi Honda chce umocnić swoją pozycję na rynku europejskim. Na wspomnianej liście jest m.in. nowy Civic Type R oraz kompaktowy model segmentu SUV.

Na razie Honda ujawnia tylko tyle, że nowy SUV oparty będzie na płycie podłogowej modelu Honda Jazz kolejnej generacji. Ma to być odpowiedź firmy na rosnący w szybkim tempie segment miejskich SUV.

Ponadto, Honda potwierdza informacje o trwających pracach nad modelem Civic R Type nowej generacji. Według wstępnych planów, auto będzie gotowe do premiery handlowej na rynku europejskim w roku 2015.

Aktualnie priorytetem dla Hondy w Europie jest jednak udany debiut rynkowy modelu CR-V czwartej generacji (na zdjęciu). W pierwszym kwartale przyszłego roku w ofercie CR-V pojawi się turbodiesel 1.6 i-DTEC z serii Earth Dreams Technology.

Pierwszym modelem w europejskiej gamie Hondy wykorzystującym jednostkę 1.6 i-DTEC jest Civic. Silnik generuje 120 KM mocy, emitując zaledwie 94 gramy CO2/km. Dzięki nowemu silnikowi Civic spala według danych fabrycznych zaledwie 3,6 l/100 km w cyklu mieszanym (dane dla wersji wyposażonej w koła 16-calowe).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama