/  /  /  / Honda sprzedała już milion hybryd
Honda

Honda

Zmień
Japońska firma z główną siedzibą mieszczącą się w Tokio mimo, że znana jest na świecie przede wszystkim z produkcji samochodów, to jej największym działem jest produkcja silników. Honda jest bowiem największym na świecie producentem silników, z łączną liczbą wytwarzanych 25 milionów sztuk rocznie.
Dowiedz się więcej o marce
 

Honda sprzedała już milion hybryd

Honda|
null
© Honda
nullnullnull

Z końcem września bieżącego roku ogłoszono, że wielkość światowej sprzedaży samochodów Hondy z napędem hybrydowym przekroczyła okrągły milion sztuk.

Firmie udało się tego dokonać po 13 latach od momentu rozpoczęcia sprzedaży pierwszej generacji modelu Insight (listopad 1999 roku). Pierwsza hybryda Hondy mogła przejechać 35 km na jednym litrze paliwa, stając się najbardziej ekonomicznym pojazdem z silnikiem benzynowym w tamtych czasach.

Napęd hybrydowy to istotny krok pomiędzy silnikiem spalinowym a w pełni elektrycznymi pojazdami; Honda jest głęboko przekonana o ważnej roli tego rozwiązania technicznego. Bazując na wyjątkowych cechach pierwszego, niewielkich rozmiarów układu hybrydowego IMA, Honda stopniowo wzbogacała ofertę pojazdów hybrydowych. Obecnie firma oferuje na świecie 8 modeli z takim napędem, w tym trzy w Europie.

Honda nieustannie udoskonala swój napęd hybrydowy, aby zaspokoić zróżnicowane wymagania klientów. Poprzez rozwój obecnego układu IMA z jednym silnikiem elektrycznym, koncern będzie dążyć do osiągnięcia największej oszczędności paliwa wśród wszystkich pojazdów hybrydowych.

Ponadto, firma wprowadzi układ z dwoma silnikami elektrycznymi do średniej wielkości samochodów oraz wydajny trzy-silnikowy system o wysokiej mocy (Sport Hybrid SH-AWD), oferujący przyjemność prowadzenia przy niskim poziomie zużycia paliwa. Zostanie on zastosowany w nowym modelu NSX, który będzie sprzedawany w Europie.

W myśl globalnego, proekologicznego hasła "Niebieskie niebo dla naszych dzieci" Honda będzie nadal udoskonalać swoje napędy hybrydowe, przyczyniając się do globalnego obniżenia poziomu emisji CO2 do atmosfery.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Honda

Reklama