/  /  /  / Honda Civic kombi coraz bliżej
Honda

Honda

Zmień
Japońska firma z główną siedzibą mieszczącą się w Tokio mimo, że znana jest na świecie przede wszystkim z produkcji samochodów, to jej największym działem jest produkcja silników. Honda jest bowiem największym na świecie producentem silników, z łączną liczbą wytwarzanych 25 milionów sztuk rocznie.
Dowiedz się więcej o marce
 

Honda Civic kombi coraz bliżej

Honda|
null
© Honda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Podczas salonu w Genewie Honda prezentuje model koncepcyjny Civic Tourer. Atrakcyjna bryła nadwozia podkreśla kierunek stylistyczny Hondy Civic Tourer, która zostanie wprowadzona do sprzedaży na początku przyszłego roku kalendarzowego.

Model ten został zaprojektowany w Europie, dla europejskich klientów. Jego niska i zarazem szeroka sylwetka potęguje wrażenie sportowego charakteru auta, podczas gdy stylizacja tylnej części nadwozia pozwoli wygospodarować w nim jedną z największych w tej klasie przestrzeni bagażowych.

Honda potwierdza także, iż pierwszy silnik z serii Earth Dreams Technology (jednostka 1.6 i-DTEC) wzbogaci gamę modelu CR-V po tym, jak z początkiem 2013 roku został on wprowadzony do pięciodrzwiowego modelu Civic.

Biorąc pod uwagę poziom emisji CO2 wynoszący 119 g/km, CR-V i-DTEC będzie jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska naturalnego SUV-ów w momencie wprowadzenia na rynek na jesieni bieżącego roku.

Producent zapowiada, że silnik 1.6 i-DTEC będzie oferowany w przednionapędowej wersji modelu CR-V z manualną skrzynią biegów.

Ponadto na wystawie branżowej w Genewie Honda po raz pierwszy w Europie prezentuje kolejną wersję modelu koncepcyjnego NSX, pokazując ewolucję stylistyki tego super-samochodu oraz jeden z możliwych kierunków w stylizacji wnętrza modelu NSX kolejnej generacji. Wygląd zewnętrzny auta pozostaje zadziwiająco wierny oryginalnej stylizacji modelu koncepcyjnego o intrygujących, dynamicznych proporcjach, podczas gdy jego wnętrze oferuje doskonałą widoczność i świetną pozycję za kierownicą.

W ubiegłym roku Honda potwierdziła decyzję o wprowadzeniu zupełnie nowego Civica Type R dla Europy. Dzięki zastosowaniu rozwiązań technicznych Hondy, które firma stosuje podczas startów w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC), rozwój nowego modelu przebiega zgodnie z planem.

Dziś Honda ogłasza, że testy Civica Type R na torze rozpoczną się w Europie jeszcze w tym roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Honda

Reklama