/  /  /  / Civic zwycięża w plebiscycie na Kobiecy Samochód Roku 2012
Honda

Honda

Zmień
Japońska firma z główną siedzibą mieszczącą się w Tokio mimo, że znana jest na świecie przede wszystkim z produkcji samochodów, to jej największym działem jest produkcja silników. Honda jest bowiem największym na świecie producentem silników, z łączną liczbą wytwarzanych 25 milionów sztuk rocznie.
Dowiedz się więcej o marce
 

Civic zwycięża w plebiscycie na Kobiecy Samochód Roku 2012

Honda|
null
© Honda
null

Honda Civic zdobyła tytuł "Światowego Kobiecego Samochodu Roku" (Women's World Car of the Year). Jurorki plebiscytu wręczyły tę nagrodę Hondzie podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu.

Konkurs na "Światowy Kobiecy Samochód Roku" jest podzielony na cztery kategorie: samochód rodzinny, samochód luksusowy, samochód sportowy oraz samochód ekonomiczny. Civic wywalczył pierwsze miejsce w kategorii samochód ekonomiczny, pokonując Volkswagena up! oraz Forda Fiestę.

W jury zasiadło 20 dziennikarek z 11 krajów świata, które nominowały Hondę Civic spośród wstępnej listy obejmującej 300 samochodów.

Jurorki konkursu Women's Car of the Year kierowały się tymi samymi kryteriami, którymi w życiu codziennym kierują się kobiety przy zakupie samochodu. Brano więc uwagę bezpieczeństwo, relację wartości do ceny, stylistykę nadwozia, dostępność schowków w kabinie pasażerskiej, łatwość prowadzenia, oferowaną paletę kolorów lakieru, seksapil, aspekty ekologiczne oraz udogodnienia dla dzieci.

Nadchodzi Honda Civic kombi

Przyznanie nagrody zbiega się w czasie z ogłoszeniem przez Hondę planów rozszerzenia gamy modelowej Civic o wersję kombi (Wagon) oraz o sportowy wariant Civic Type R, który pojawi się na rynku w 2015 roku. Nowe odmiany modelu przeznaczone są na rynek europejski.

Pod koniec roku w gamie Civica pojawi się również nowy silnik Diesla i-DTEC o pojemności 1,6 litra.

"Tytuł ten potwierdza, iż Honda Civic wyróżnia się niepowtarzalną stylistyką nadwozia oraz praktycznymi rozwiązaniami zastosowanymi w przedziale pasażerskim, dzięki czemu doskonale spełnia potrzeby europejskich klientów szukających wszechstronnego samochodu segmentu C - powiedział Toshiaki Konaka, dyrektor Honda Motor Europe Car Division, który odebrał nagrodę.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Honda

Reklama