/  /  /  /  / Honda podsumowuje sprzedaż w Europie
Honda Jazz

Honda Jazz

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Honda podsumowuje sprzedaż w Europie

Honda|
null
© Honda
null

We wrześniu sprzedaż samochodów marki Honda na rynku europejskim wyniosła nieco ponad 35 tys. egzemplarzy, co w porównaniu z analogicznym miesiącem rok wcześniej oznacza spadek o 16,9%. Jedynym modelem, który zwiększył wolumen rok do roku, jest Jazz (+8,4%).

Autor: Rafał Żaglewski

We wrześniu sprzedaż samochodów marki Honda na rynku europejskim wyniosła 35 212 egzemplarzy, co w porównaniu z analogicznym miesiącem rok wcześniej oznacza spadek o 16,9%.

W krajach Unii Europejskiej koncern zamknął wrzesień wynikiem 28 513 sztuk, co oznacza poprawę o 8,8%. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja w państwach dawnej "piętnastki", gdzie dzięki 26 692 sprzedanym autom Honda była o 16,5% na plusie.

Na największym dla marki rynku europejskim, czyli w Wielkiej Brytanii, Honda sprzedała we wrześniu 14 750 samochodów (+18,4%). Na drugim miejscu w tym rankingu są Niemcy, gdzie wolumen wyniósł 4 739 egzemplarzy (+35,8%).

Spośród 12 nowych krajów członkowskich największym rynkiem zbytu dla Hondy jest Polska. We wrześniu sprzedaż importera osiągnęła poziom 995 sztuk, czyli o 17,1% mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Honda Jazz