/  /  /  /  / Honda Jazz Hybrid i coraz więcej wiadomo
Honda Jazz

Honda Jazz

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Honda Jazz Hybrid i coraz więcej wiadomo

Producent|
null
© Honda
nullnullnullnullnullnull

Światowy debiut Hondy Jazz Hybrid w Paryżu będzie pierwszą okazją by przekonać się, że połączenie układu napędowego IMA z nadwoziem Hondy Jazz powiodło się bez uszczerbku dla funkcjonalności unikalnego systemu rozkładania siedzeń Magic Seats.

Zastosowanie systemu hybrydowego nie wpłynęło również na zmniejszenie wymiarów wnętrza. Podłoga bagażnika znajduje się na tej samej wysokości, co w aktualnie produkowanych wersjach Jazz 1.2 oraz 1.4. Zespół akumulatorów IMA wraz z elektronicznym modułem sterującym umieszczono pod podłogą bagażnika, zachowując pojemność bagażnika (ponad powierzchnią podłogi) wynoszącą 300 litrów i zapewniając pełną funkcjonalność systemu składania siedzeń Magic Seats. Oznacza to, że siedzenia można złożyć całkowicie poziomo, w jednej płaszczyźnie z podłogą bagażnika, uzyskując tym samym pojemną przestrzeń bagażową o objętości 831 litrów. Można też złożyć siedziska ustawiając je w pozycji pionowej, co z kolei umożliwia przewóz wysokich przedmiotów za przednimi siedzeniami.

Hybrydowy układ napędowy IMA wraz układami sterowania został zapożyczony z produkowanych już modeli Insight oraz CR-Z. Dwie dekady prac badawczo-rozwojowych oraz dziesięć lat produkcji seryjnej uczyniły z systemu IMA wzór nowoczesnego, efektywnego i niezawodnego układu hybrydowego. Już ponad pół miliona sprzedanych samochodów łączy w ten sposób niskie koszty eksploatacji z bardzo niską emisją zanieczyszczeń do atmosfery.

Jazz Hybrid otrzymał ten sam silnik i-VTEC o pojemności 1,3 litra, który stosowany jest w modelu Insight. Mimo wyższego nadwozia emisja CO2 w modelu Jazz Hybrid pozostała na poziomie bardzo zbliżonym do tej w modelu Insight i według pomiarów przeprowadzonych przez Hondę wynosi 104 g/km. Podobnie jak Insight i Civic Hybrid, nowy Jazz z napędem hybrydowym jest w stanie poruszać się jedynie przy użyciu napędu elektrycznego w określonych warunkach, przy jeździe z małą i średnią stałą prędkością, co przyczynia się do uzyskania średniego zużycia paliwa wynoszącego zaledwie 4,4 l/100km.

Jazz Hybrid zostanie wprowadzony do sprzedaży na wybranych rynkach europejskich na początku przyszłego roku. Do tego czasu zostaną też opublikowane dane homologacyjne, specyfikacja techniczna oraz cennik.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Honda Jazz