/  /  /  /  / Honda Jazz Hybrid
Honda Jazz

Honda Jazz

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Honda Jazz Hybrid

Honda|
null
© Honda
nullnull

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu będzie miała miejsce światowa premiera modelu Jazz Hybrid. Honda potwierdzi w ten sposób swoje przekonanie o zaletach pojazdów z benzynowo-elektrycznym napędem hybrydowym.

Najnowsze uzupełnienie bardzo praktycznej gamy modelu Jazz będzie oznaczało pojawienie się pierwszego samochodu z równoległym napędem hybrydowym w segmencie B. Układ hybrydowy (oznaczany przez Hondę skrótem IMA), został zapożyczony z modeli Insight i CR-Z, co gwarantuje sprawdzoną już w praktyce niezawodność zastosowanych rozwiązań. Z dwudziestoletnią historią rozwoju i po dziesięciu latach obecności na różnych rynkach, opracowana przez Hondę technologia hybrydowa IMA dowiodła swojej uniwersalności i łatwości w eksploatacji. Honda sprzedała ponad pięćset tysięcy aut z napędem hybrydowym, który jest nie tylko ekonomiczny, ale również przyjazny dla środowiska naturalnego.

Nowy Jazz zostanie wyposażony w ten sam układ napędowy, z którego korzysta Honda Insight. Benzynowy silnik o pojemności skokowej 1,3 litra, połączony z bezstopniową przekładnią CVT oraz zlokalizowanym pomiędzy nimi silnikiem elektrycznym, tworzą równoległy układ hybrydowy. Podobnie jak Insight i Civic Hybrid - w określonych warunkach, przy jeździe z małymi i średnimi prędkościami - nowy Jazz Hybryd będzie w stanie poruszać się jedynie przy użyciu napędu elektrycznego.

Praktyczność Jazza wynika przede wszystkim z faktu, iż jest on dość wysokim autem. Jednak pomimo tego, że model ten jest wyższy niż Insight, zużycie paliwa i poziom emisji spalin pozostają tu na porównywalnym poziomie.

Wizualnie hybrydowa wersja modelu Jazz będzie odróżniała się nieco zmienionymi reflektorami z niebieską obwódką, przeźroczystymi kloszami lamp tylnych, nowym wlotem powietrza, przestylizowanymi zderzakami i chromowaną listwą na drzwiach bagażnika. Hybrydowy Jazz będzie dostępny w kolorach znanych z innych wersji tego modelu, a dodatkowo także w dedykowanym mu nowym kolorze metalizowanym Fresh Lime Green.

Wygląd wnętrza zmienił się dzięki ciemniejszej, jednokolorowej desce rozdzielczej, która lepiej kontrastuje z niebieskim podświetleniem wskaźników i zestawu audio. Wersja hybrydowa będzie też pierwszą w Europie odmianą Hondy Jazz dostępną ze skórzaną tapicerką. Jazz Hybrid zostanie wprowadzony do sprzedaży na wybranych rynkach europejskich na początku przyszłego roku. Do tego czasu zostaną też opublikowane kompletne dane dotyczące jego parametrów technicznych, wyposażenia i cen.

Na paryskim stoisku Hondy, obok premierowego modelu Jazz Hybrid, znajdzie się specjalna edycja produkowanego w Europie Civica, Insight w specyfikacji na rok 2011, CR-Z, obecna już na rynku benzynowa wersja modelu Jazz oraz CR-V, Accord i Accord Tourer. Ponadto, będzie można obejrzeć tam sportowo-turystyczny motocykl VFR1200F napędzany wyjątkowo zaawansowanym technicznie silnikiem w układzie V4 oraz awangardowo wystylizowany skuter PCX z silnikiem 125 cm3 ze służącym obniżeniu zużycia paliwa systemem wyłączania silnika na biegu jałowym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Honda Jazz