/  /  /  /  / Polska: Pierwszy Ekopuchar Hondy zdobyty
Honda Insight

Honda Insight

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Pierwszy Ekopuchar Hondy zdobyty

Honda Poland|
null
© Honda
null

Konkurs na najbardziej pro-ekologicznego kierowcę Hondy Insight wciąż trwa, jednak kwestia głównej nagrody (10 000 zł) została już rozstrzygnięta. Jej zdobywcą został Janusz Szudy z Tarnowskich Gór.

Pomimo, że napęd benzynowo-elektryczny Hondy (IMA) bardzo efektywnie gospodaruje paliwem, to dzięki płynnej jeździe, bez gwałtownego przyspieszania lub hamowania, można w jeszcze większym stopniu ograniczyć wielkość spalania.

Właśnie dlatego w modelu Insight zainstalowano systemy, które umożliwiają kierowcy ocenę własnego stylu jazdy, a poprzez system symbolicznych nagród motywują go do bardziej przemyślanego operowania pedałem gazu. Rozwiązanie to otrzymało nazwę Ecological Drive Assist System (system wspomagania ekologicznej jazdy).

W czasie kolejnych podróży, w miarę osiągania coraz lepszych rezultatów na wyświetlaczu wielofunkcyjnym pojawią się symbole roślin, wieńców laurowych, a na końcu pucharu symbolizującego osiągniecie mistrzowskiego poziomu w zakresie jazdy ekologicznej.

Janusz Szudy zdobył najwyższe trofeum i zarazem pierwszą nagrodę w konkursie po przejechaniu 9000 km, przy średnim zużyciu paliwa 3,9 l /100 km (spr.). Kolejnym nagrodzonym jest klient z Gliwic. Symbol pucharu pojawił się na wyświetlaczu jego auta po pokonaniu 7 900 km, a średnie spalanie ukształtowało się na poziomie 4,3l/100km.

„Obu panom gratulujemy, a pozostałych użytkowników Hondy Insight zachęcamy do doskonalenia pro-ekologicznej techniki prowadzenia samochodu i zgłaszania swoich sukcesów u autoryzowanych dealerów firmy Honda. Na kolejnych zdobywców pucharu czekają atrakcyjne nagrody - podkreślają organizatorzy wspomnianego konkursu.

Konkurs Ekopuchar Hondy rozpoczął się 8 czerwca 2009 roku i potrwa do końca maja bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama