/  /  /  /  / Nowa Honda CR-V w ostatecznej wersji
Honda CR-V

Honda CR-V

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Honda CR-V w ostatecznej wersji

Honda|
null
© Honda
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jeszcze w tym roku wejdzie do sprzedaży model Honda CR-V czwartej generacji. Jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości w gamie pojawi się nowy turbodiesel Hondy o pojemności 1,6 litra.

Mający swoją premierę w roku 1995, model Honda CR-V już za kilka miesięcy wejdzie do sprzedaży w nowym wcieleniu. Od strony stylistycznej Honda czwartej generacji stanowi rozwinięcie koncepcji poprzednika, która dzięki wprowadzonym zmianom zyskała bardziej agresywną sylwetkę o śmiało zarysowanych liniach oraz odważnej stylistyce przedniej części nadwozia.

Uwagę przykuwa kształt przedniego zderzaka, który wyciągnięto ku górze oraz płynnie zintegrowano ze strukturą przodu nadwozia, poprawiając tym samym właściwości aerodynamiczne pojazdu. Na tle odmian dostępnych na rynku amerykańskim oraz japońskim nowa Honda CR-V w wersji europejskiej ma m.in. przednie światła do jazdy dziennej LED oraz tylne reflektory LED.

Honda podkreśla m.in. pracę włożoną o poprawę komfortu akustycznego w kabinie pasażerskiej oraz staranność w dobrze materiałów wykończenia. Wśród elementów zwiększających funkcjonalność auta można wymienić m.in. bezkluczykowy system dostępu do środka oraz elektrycznie obsługiwaną pokrywę bagażnika.

Honda CR-V czwartej generacji będzie oferowana w wersji z napędem na dwa lub cztery koła. Jest to związane z analizą obecnych trendów, które jasno wskazują na rosnącą popularność wersji 2WD w omawianym segmencie rynku.

W gamie jednostek napędowych znajdzie się w początkowym okresie zmodernizowana jednostka 2.0 i-VTEC oraz 2.2 i-DTEC diesel, które wyróżniają się teraz obniżoną emisją CO2.

W roku przyszłym gama Hondy CR-V rozstanie rozbudowana o wyczekiwaną z zainteresowaniem jednostkę wysokoprężną 1.6 turbodiesel, dla której pierwszym zastosowaniem jest nowy Civic.

Miejscem produkcji nowego CR-V na rynek europejski będą zakłady Hondy w Wielkiej Brytanii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama