/  /  /  /  / Honda zapowiada technologię City-Brake Active System
Honda CR-V

Honda CR-V

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Honda zapowiada technologię City-Brake Active System

Honda|

Honda opracowała system ułatwiający unikanie wypadków, który nazwano City-Brake Active System. Układ działa w ruchu miejskim przy prędkościach jazdy poniżej 30 km/h.

System korzysta z laserowego czujnika (LIDAR) umieszczonego w górnej części przedniej szyby, przeznaczonego do wykrywania sytuacji grożących niemal pewną kolizją.

Gdy system aktywnego hamowania w ruchu miejskim zidentyfikuje sytuację, która z dużym prawdopodobieństwem może skończyć się kolizją, zostają uruchomione ostrzeżenia dźwiękowe i optyczne informujące o tym kierowcę. Jeśli człowiek nie podejmie działań zapobiegających kolizji, system automatycznie uruchomi hamulce samochodu.

System aktywnego hamowania w ruchu miejskim chroni także kierowców przed przypadkowym przyspieszaniem przy prędkościach mniejszych niż 10 km/h lub przy ruszaniu. Jeżeli przeszkoda znajdzie się w odległości do 4 metrów przed pojazdem, a system uzna, że kierowca zbyt mocno nacisnął na pedał przyspieszenia (na przykład naciskając go przez pomyłkę zamiast pedału hamulca), uruchomione zostaną dźwiękowe i wizualne ostrzeżenia.

Następnie system aktywnego hamowania w ruchu miejskim ograniczy moc silnika w celu zmniejszenia prędkości pojazdu.

City-Brake Active System po raz pierwszy pojawi się w nowej generacji modelu Honda Fit, który zadebiutuje na rynku japońskim jeszcze w tym roku.

Zaangażowanie Hondy w poprawę bezpieczeństwa określane przez firmę hasłem "Bezpieczeństwo dla wszystkich" oznacza, że firma będzie wyposażać swoje samochody i motocykle w najbardziej zaawansowane i skuteczne w działaniu systemy bezpieczeństwa.

Wyznaczonym przez koncern celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy korzystają z dróg w dzisiejszym nieustannie przemieszczającym się społeczeństwie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama