/  /  /  /  / Nowa Honda Civic Type R i pierwsze fakty [VIDEO]
Honda Civic

Honda Civic

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena62 400 zł - 146 800 zł (aktualizacja: 2016-04-01)
Emisja CO294 g/km - 170 g/km
Żużycie paliwa3,6 L/100km - 7,3 L/100km
 

Nowa Honda Civic Type R i pierwsze fakty [VIDEO]

Honda|
null
© Honda
nullnullnullnullnullnull

Na konferencji prasowej zorganizowanej podczas salonu we Frankfurcie prezes Honda Motor Europe ujawnił pierwsze informacje dotyczące od dawna oczekiwanego modelu Honda Civic Type R.

Nowa Honda Civic Type R, napędzana turbodoładowanym 2-litrowym silnikiem benzynowym z bezpośrednim wtryskiem paliwa, będzie oferować co najmniej 280 KM mocy.

Honda dąży do tego, aby nowy Civic Type R został najszybszym przednionapędowym samochodem na słynnym torze Nurburgring w Niemczech.

Samochód pojawi się na rynku dopiero w roku 2015, jednak testy torowe już się rozpoczęły.

"Spędziliśmy ostatnio tydzień na Nurburgring prowadząc intensywne testy i mogę potwierdzić, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia założonego celu, czego przykładem jest ustanowienie czasu okrążenia zbliżonego do rekordu toru - powiedział Manabu Nishimae, prezes europejskiej Hondy.

Podczas konferencji prasowej Hondy producent zaprezentował film zarejestrowany na torze Nurburgring, demonstrujący osiągi i właściwości jezdne testowego egzemplarza Hondy Civic Type R.

Za kierownicą wozu zasiadł Gabriele Tarquini, kierowca Hondy rywalizujący w wyścigach WTCC.Podczas konferencji prasowej Hondy zadebiutował również nowy model Civic Tourer, który w wersji z silnikiem wysokoprężnym 1.6 i-DTEC będzie emitował zaledwie 99 gramów CO2 na kilometr (3,8 l/100 km).

Honda Civic Tourer czyli pojemne japońskie kombi

Civic Tourer bazuje na zaletach modelu 5-drzwiowego hatchback, oferując wiodącą w klasie przestrzeń bagażową i wszechstronność.

"Dla mnie największym atutem tego samochodu jest połączenie funkcjonalności, wszechstronności i sportowego designu. Cały nasz europejski zespół jest dumny z tego, co osiągnęliśmy - powiedział Adrian Killham, lider projektu Civic Tourer.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama