/  /  /  /  / Nowa Honda Civic pierwsze zdjęcia [video]
Honda Civic

Honda Civic

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Honda Civic pierwsze zdjęcia [video]

Honda|
null
© Honda
nullnullnullnullnullnull

Honda opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia, na których w całej okazałości prezentuje się model Civic nowej generacji. Samochód został zaprojektowany i opracowany ze szczególnym uwzględnieniem rynku europejskiego.

Pierwsze egzemplarze nowej Hondy Civic trafią do europejskich salonów dealerskich na początku przyszłego roku.

Podczas prac nad nową Hondą Civic duży nacisk położono na poprawienie komfortu podróżowania autem, chcąc jednocześnie zachować sportowe prowadzenie, które pozwala kierowcy cieszyć się jazdą. Zespół japońskich inżynierów współpracował ze swoimi europejskimi kolegami oraz niezależnymi specjalistami nad przygotowaniem konstrukcji, która sprawdzi się na europejskich drogach, jakże różnorodnych pod względem typów nawierzchni (od autostrad po słabej jakości drogi wiejskie).

Pierwsze testy były prowadzone w ośrodkach badawczo-rozwojowych w Japonii, natomiast w końcowej fazie projekt realizowany był już w Europie.

W gamie silnikowej nowej Hondy Civic dostępna będzie m.in. udoskonalona jednostka wysokoprężna 2.2 i-DTEC, która rozwija moc 150 KM, a emisja CO2 to tylko 110 g/km (pomiary producenta). To odpowiada średniemu zużyciu paliwa na poziomie około 4,2 l/100 km.

Projektanci nowej Hondy Civic chcieli zachować sportowe, zaawansowane stylistycznie elementy obecnej wersji, dopasowując je do eleganckiego i dynamicznego charakteru nowego modelu. Źródłem inspiracji był jednopłatowiec, tzw. „latające skrzydło”, w którym kadłub i skrzydła połączenie są w jedną całość dla doskonałych właściwości aerodynamicznych, wyciszenia i komfortu.

Prawie wszystkie komponenty nadwozia nowej Hondy Civic zostały przeprojektowane ze szczególnym uwzględnieniem komfortu jazdy i właściwości jezdnych, obniżonej emisji CO2 oraz jakości wykończenia kabiny pasażerskiej przy zachowaniu wiodącej w segmencie przestronności wnętrza, pojemności bagażnika i wyjątkowej praktyczności.Oto tekst przemówienia, jakie wygłosił Takanobu Ito (prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Honda Motor) w związku z prezentacją nowego Civica na IAA 2011:

Dzień dobry, Panie i Panowie. Jestem niezmiernie szczęśliwy, mogąc być tu dziś z Państwem.

50 lat temu, w 1961 roku w Niemczech powstała pierwsza europejska spółka firmy Honda. Od tego czasu naszą misją zawsze było zadowalanie europejskich klientów za sprawą wyjątkowych, nowoczesnych produktów.

Nasza przygoda trwa nadal. Rozbudowujemy ofertę ekologicznych i przyjaznych środowisku samochodowych rozwiązań technicznych, które jednocześnie gwarantują niezwykłą przyjemność z jazdy. Nieustannie udoskonalamy napędy hybrydowe, akumulatory do samochodów elektrycznych, hybrydy typu plug-in oraz ogniwa paliwowe, a także rozwiązania energotwórcze takie jak ogniwa słoneczne czy kogeneracja.

Od 1972 roku, gdy dzięki wprowadzeniu silnika na ładunek uwarstwiony CVCC Honda została pierwszym w świecie producentem samochodów spełniającym surowe, amerykańskie normy emisji spalin, wkładamy wiele wysiłku by ograniczyć swój ślad ekologiczny.

Nasze nowe ekologiczne logo symbolizuje zaangażowanie w rozwój zrównoważonych i przyjaznych środowisku rozwiązań transportowych przyszłości, które pozwolą zapewnić „czyste niebo dla naszych dzieci”.

Aby sprecyzować i pokazać nasze zaangażowanie, w lipcu ogłosiliśmy plany 30-procentowej redukcji emisji CO2 we wszystkich obszarach produkcyjnych do 2020 roku.

Nowy model Civic to pierwszy krok na drodze do tego celu. Silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra emituje o 10% mniej CO2, a jednostka wysokoprężna o pojemności 2,2 litra o prawie 20%, przy jednoczesnej poprawie osiągów.

Do końca 2012 roku gamę jednostek napędowych modelu Civic uzupełni nowa, mniejsza jednostka wysokoprężna, którą zaprojektowano specjalnie z myślą o rynku europejskim. Będzie ona emitować jeszcze mniej CO2. Silnik ten będzie jednocześnie pierwszym z nowej generacji niskoemisyjnych jednostek napędowych firmy Honda, które z czasem zastąpią wszystkie nasze dotychczasowe silniki na rynku europejskim.

Każda z ośmiu poprzednich generacji Hondy Civic posiadała nowatorskie jak na swe czasy rozwiązania i stanowiła nową wartość. Nie inaczej rzecz się ma z dziewiątą odsłoną modelu. Oferuje ona przepiękny, sportowy design oraz niezwykłą funkcjonalność, którą zawdzięcza wyjątkowej konstrukcji z centralnie umieszczonym zbiornikiem paliwa. Ponadto samochód zapewnia teraz jeszcze niższe spalanie, lepsze prowadzenie i komfort.

Nowy model Civic stworzono z myślą o europejskim odbiorcy. To pierwszy samochód firmy Honda, który został poddany tak wnikliwym testom drogowym na Starym Kontynencie. Auto jest dynamiczne i przewidywalne. Daje mnóstwo frajdy i jest bardzo wygodne. A wszystko to udało się osiągnąć bez ograniczeń i wyrzeczeń w innych dziedzinach.

Nowy model Civic to nie ewolucja, ale rewolucja. To skok o dwa miejsca w porównaniu z obecną wersją modelu.

Nowa Honda Civic produkowana będzie w Europie i pojawi się na rynku w 2012 roku.

Panie i Panowie, oto... nowa Honda Civic. Wraz z nią zaczyna się nowa era firmy Honda na rynku europejskim.

Dziękuję za uwagę.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama