/  /  /  / Prototyp Hondy Civic Type R na torze
Honda

Honda

Zmień
Japońska firma z główną siedzibą mieszczącą się w Tokio mimo, że znana jest na świecie przede wszystkim z produkcji samochodów, to jej największym działem jest produkcja silników. Honda jest bowiem największym na świecie producentem silników, z łączną liczbą wytwarzanych 25 milionów sztuk rocznie.
Dowiedz się więcej o marce
 

Prototyp Hondy Civic Type R na torze

Honda|
null
© Honda
null

Przed zbliżającą się wystawą Tokyo Motor Show Honda zaprezentowała najnowszą wersję przedprodukcyjną modelu Civic Type R. Pojazd testowano na wewnętrznym torze firmy w japońskim Tochigi.

Zakamuflowana wersja nowej Hondy Civic Type R, której wyczekiwaną z zainteresowaniem premierę zapowiedziano na 2015 rok, jest obecnie poddawana intensywnym testom w Europie i Japonii.

Wraz z modelem Civic Type R na rynku europejskim ma również zadebiutować nowy silnik VTEC Turbo z serii Earth Dreams Technology.

Honda szykuje silniki VTEC Turbo

2-litrowa, 4-cylindrowa, turbodoładowana jednostka z układem bezpośredniego wtrysku benzyny ma oferować najlepsze osiągi w swojej klasie pojemnościowej, generować 280 KM mocy oraz spełniać wymogi normy emisji spalin według Euro 6.

W czasie testów na niemieckim torze Nurburgring Gabriele Tarquini, kierowca teamu Hondy biorący udział w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych WTCC FIA, podzielił się pierwszymi wrażeniami z jazdy nowym modelem.

"Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno samego pojazdu, jak i parametrów, które oferuje. Imponuje fantastycznie zestrojona moc i moment obrotowy silnika, a także ogólna charakterystyka auta, które zachwyca dynamiką i zwinnością. Podczas jazdy nową Hondą Civic Type R widzę wiele analogii z moją wyścigówką WTCC. Czuć też wyraźnie DNA serii Type R".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Honda

Reklama