/  /  /  / Posiadacze starszych modeli Hondy proszeni do serwisu
Honda

Honda

Zmień
Japońska firma z główną siedzibą mieszczącą się w Tokio mimo, że znana jest na świecie przede wszystkim z produkcji samochodów, to jej największym działem jest produkcja silników. Honda jest bowiem największym na świecie producentem silników, z łączną liczbą wytwarzanych 25 milionów sztuk rocznie.
Dowiedz się więcej o marce
 

Posiadacze starszych modeli Hondy proszeni do serwisu

UOKIK|
null
© Honda
null

Jak poinformował generalny importer Hondy w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Honda Jazz oraz CR-V i Civic sedan mogą mieć ewentualnie usterkę fabryczną. W związku z tym zapowiedziano prewencyjną akcję naprawczą.

Dokładnie chodzi tu o egzemplarze modeli Honda Jazz (miejsce produkcji Japonia), CR-V (miejsce produkcji Wielka Brytania) oraz Civic 4D (miejsce produkcji Turcja), wyprodukowane w latach 2001-2003. Otóż w niektórych samochodach napełniacz przedniej poduszki powietrznej pasażera mógł być wyprodukowany przy użyciu propelentu generującego gaz, który może wytwarzać nadmierne ciśnienie w chwili napełniania poduszki powietrznej podczas wypadku.

Jeśli ciśnienie wewnętrzne jest zbyt wysokie, napełniacz może pęknąć, a małe odłamki metalu mogą rozprysnąć się po kabinie pasażerskiej, np. w stronę przedniej szyby lub w stronę wnęki na nogi pasażera.

W Polsce omawianą akcją serwisową łącznie objętych jest 1 948 samochodów marki Honda (patrz TUTAJ).

Generalny importer poinformuje właścicieli pojazdów objętych kampanią o konieczności wizyty w autoryzowanym serwisie w celu dokonania kontroli pojazdu i w razie konieczności dokonania stosownej naprawy.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Honda Poland (adres: ul. Puławska 381, 02-801 Warszawa; tel. 22 545 75 00; email: honda@honda.pl; www.honda.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Honda

Reklama