/  /  /  / Honda CR-V punktuje w testach Euro NCAP
Honda

Honda

Zmień
Japońska firma z główną siedzibą mieszczącą się w Tokio mimo, że znana jest na świecie przede wszystkim z produkcji samochodów, to jej największym działem jest produkcja silników. Honda jest bowiem największym na świecie producentem silników, z łączną liczbą wytwarzanych 25 milionów sztuk rocznie.
Dowiedz się więcej o marce
 

Honda CR-V punktuje w testach Euro NCAP

Honda|
null
© Honda
nullnull

Zgodnie z najnowszymi wynikami niezależnych testów zderzeniowych Euro NCAP, nowa Honda CR-V została oceniona jako jeden z najbezpieczniejszych samochodów w Europie, uzyskując maksymalną notę 5 gwiazdek.

Schemat testów zderzeniowych organizacji Euro NCAP skupia się na ogólnym poziomie bezpieczeństwa pojazdu, dzięki czemu użytkownik otrzymuje łatwiejszy do zinterpretowania wynik w postaci pojedynczej oceny. Nowy system uwzględnia poziom bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów i dzieci przewożonych w samochodzie, poziom ochrony pieszych, a także dostępność systemów wspomagających bezpieczeństwo.

W ramach wprowadzonego w lutym 2009 roku nowego algorytmu oceniania nowa Honda CR-V otrzymała maksymalną ocenę 5-gwiazdkową, podobnie jak modele Accord, Insight, Jazz, CR-Z oraz Civic.

Maksymalna ocena poziomu bezpieczeństwa modelu CR-V w testach Euro NCAP odzwierciedla zaangażowanie Hondy w kwestię ogólnego bezpieczeństwa w pojazdach tej marki. W myśl zasady "bezpieczeństwo dla wszystkich", koncern zapewnia ochronę nie tylko kierowcy i pasażerom modeli tej marki, ale także pieszym i innym uczestnikom ruchu drogowego.

W centrum testów zderzeniowych Hondy w japońskim Tochigi analizuje się zderzenia pojazdów o różnych masach i rozmiarach. Na podstawie analiz inżynierowie opracowują systemy pozwalające zredukować obrażenia wszystkich osób biorących udział w zderzeniu.

CR-V to kolejny model w gamie Hondy, który otrzyma najnowszy silnik wysokoprężny 1,6 litra i-DTEC z serii Earth Dreams Technology.

Honda CR-V 1.6 i-DTEC jest dostępna z napędem na dwa koła i manualną skrzynią biegów, dzięki czemu oferuje nabywcy zarówno dobre osiągi (300 Nm maksymalnego momentu obrotowego; 120 KM mocy), jak i niską emisję CO2 (119 g/km).

Nowy wariant silnikowy Hondy CR-V wejdzie do sprzedaży już jesienią.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Honda

Reklama