/  /  /  / Akcja serwisowa Hondy Accord
Honda

Honda

Zmień
Japońska firma z główną siedzibą mieszczącą się w Tokio mimo, że znana jest na świecie przede wszystkim z produkcji samochodów, to jej największym działem jest produkcja silników. Honda jest bowiem największym na świecie producentem silników, z łączną liczbą wytwarzanych 25 milionów sztuk rocznie.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja serwisowa Hondy Accord

UOKIK|

Jak poinformowała firma Honda Poland, wybrane egzemplarze modelu Honda Accord mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Honda Poland, w niektórych egzemplarzach modelu Honda Accord (rok modelowy 2009-2011; produkcja w Japonii) należy zmienić oprogramowanie modułu ECU silnika. Stare oprogramowanie może spowodować nadmierny wzrost poziomu oleju silnikowego. W skrajnych przypadkach zjawisko to mogłoby doprowadzić do niekontrolowanego wzrostu obrotów silnika, jego awarii i potencjalnie wypadku.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą z tego powodu objętych jest 1 311 egzemplarzy modelu Honda Accord (lista numerów VIN patrz tutaj).

Autoryzowani dealerzy Hondy w Polsce otrzymali szczegółowe instrukcje postępowania oraz numery nadwozi pojazdów objętych akcją. Właściciele tych pojazdów zostaną poinformowani i zaproszeni do wizyt w autoryzowanych serwisach. Koszty przeprogramowania lub ewentualnej naprawy zostaną w całości pokryte przez producenta samochodu. Przebieg akcji serwisowej jest monitorowany bezpośrednio przez producenta pojazdów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama