/  /  /  /  / Akcja serwisowa Hondy Accord
Honda Accord

Honda Accord

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Akcja serwisowa Hondy Accord

UOKIK|

Jak poinformowała firma Honda Poland, wybrane egzemplarze modelu Honda Accord mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Honda Poland, w niektórych egzemplarzach modelu Honda Accord (rok modelowy 2009-2011; produkcja w Japonii) należy zmienić oprogramowanie modułu ECU silnika. Stare oprogramowanie może spowodować nadmierny wzrost poziomu oleju silnikowego. W skrajnych przypadkach zjawisko to mogłoby doprowadzić do niekontrolowanego wzrostu obrotów silnika, jego awarii i potencjalnie wypadku.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą z tego powodu objętych jest 1 311 egzemplarzy modelu Honda Accord (lista numerów VIN patrz tutaj).

Autoryzowani dealerzy Hondy w Polsce otrzymali szczegółowe instrukcje postępowania oraz numery nadwozi pojazdów objętych akcją. Właściciele tych pojazdów zostaną poinformowani i zaproszeni do wizyt w autoryzowanych serwisach. Koszty przeprogramowania lub ewentualnej naprawy zostaną w całości pokryte przez producenta samochodu. Przebieg akcji serwisowej jest monitorowany bezpośrednio przez producenta pojazdów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama