/  /  /  / Rosjanie obejmują udziały w VM Motori
GAZ
GAZ to powstała w 1929 roku na mocy porozumienia z firmą Ford rosyjska marka produkująca samochody osobowe, ciężarowe i terenowe. Jej siedziba odgórną decyzją władz ZSRR została umieszczona w Niżnym Nowogrodzie (dawniej Gorki).
Dowiedz się więcej o marce
 

Rosjanie obejmują udziały w VM Motori

General Motors|

Koncerny GAZ Group oraz General Motors zawarły porozumienie w sprawie kupna przez stronę rosyjską połowy udziałów we włoskiej firmie VM Motori, znanej jako dostawca wysokiej jakości silników wysokoprężnych.

Dla GAZ nowa umowa otwiera możliwość poznania nowoczesnych technologii stosowanych na świecie podczas prac nad konstruowaniem i produkcją silników Diesla. Na rynku rosyjskim widoczny jest znaczący wzrost zainteresowania klientów tego typu jednostkami napędowymi.

Jak zapowiada GAZ, spółka zamierza uruchomić w Rosji produkcję na licencji silników VM Motori, które trafią do gamy lekkich pojazdów użytkowych takich jak Gazela oraz Maxus.

GM nabył 50% udziałów VM Motori w roku ubiegłym, w ramach transakcji zawartej z Penske Corporation.

„Silniki wysokoprężne odgrywają bardzo istotną rolę w globalnej strategii tworzenia nowoczesnego napędu GM - powiedział wówczas Tom Stephens, wiceprezes grupy w GM Global Powertrain i Quality. „Poszerzamy naszą wiedzę, zdobywamy zasoby w firmie i wśród partnerów technologicznych, aby zagwarantować rozwój najlepszych napędów na świecie”.

GM ogłosiło podczas Salonu Samochodowego Genewa 2007, że wspólnie z VM Motori skonstruuje nowy 2,9-litrowy silnik turbodoładowany V-6, który w Europie pojawi się w 2009 roku w Cadillacu CTS.

Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama