/  /  /  / Polska: Nowy dystrybutor aut dostawczych GAZ
GAZ-AVC

GAZ-AVC

Zmień
Gaz-AVC to spółka założona w roku 2002 i jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce litewskiej grupy kapitałowej UAB, która składa na Litwie samochody Gaz gazela w systemie SKD.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Nowy dystrybutor aut dostawczych GAZ

AVC Polska|
null
© GAZ
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Z dniem 1 lutego pojawił się na polskim rynku motoryzacyjnym nowy dystrybutor samochodów dostawczych. Rzecz dotyczy samochodów GAZ-Gazela (DMC do 3,5t), produkowanych na Litwie przez firmę UAB Automasinu Verslo Centras.

UAB AVC-Litwa jest przedstawicielem marki GAZ na Litwie i w Europie. AVC prowadzi na Litwie montaż przemysłowy rosyjskich samochodów dostawczych Gazela - z zestawów SKD pozyskiwanych bezpośrednio z GAZ w Niżnym Nowgorodzie (Rosja).

W samochodach Gazela produkowanych przez UAB AVC-Litwa montowane są polskie silniki wysokoprężne ADCR Andoria-Mot z Andrychowa.

Silnik ADCR to nowoczesna jednostka napędowa o mocy 85 kW (115 KM) z systemem wtryskowym firmy Bosch, common-rail, spełniający normy emisji spalin Euro 4.

AVC sprzedaje (za pośrednictwem sieci swoich dystrybutorów) w Polsce i w Europie samochody Gazela z silnikiem Andorii-Mot od roku 2003.

Dotychczasowym importerem pojazdów Gazela była Andoria-Mot, która na mocy porozumienia zawartego z UAB AVC-Litwa z dniem 1 lutego 2008 przekazała funkcję dystrybutora samochodów firmie AVC-Polska.

Aktualny dystrybutor samochodów Gazela - firma AVC Polska - jest przedstawicielem w Polsce firmy UAB AVC-Litwa, a jednocześnie jest właścicielem wszystkich polskich homologacji typu samochodów Gazela, w których montowane są polskie silniki z Andorii-Mot.

AVC Polska działa na polskim rynku od roku 2002.
    
Samochody dostawcze Gazela z silnikiem ADCR produkowane są w kilku wersjach nadwoziowych (skrzyniowe, furgony i bardzo popularne wersje podwoziowe, stanowiące bazę dla wielu zabudów specjalistycznych).

Niewątpliwą zaletą samochodów Gazela jest ramowa, bardzo wytrzymała konstrukcja, podwójne koła na tylnej osi, oraz bardzo istotną z punktu widzenia walorów użytkowych samochodu (możliwość wyboru opcji napędu 4x4).

AVC Polska posiada w Polsce sieć dealerską liczącą aktualnie 36 autoryzowanych punktów sprzedaży i 54 autoryzowane stacje serwisowe.

Siedziba firmy mieści się w Warszawie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - GAZ-AVC

Reklama