/  /  /  / Zobacz ile kosztuje Ford Focus EcoBoost 1.0
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Zobacz ile kosztuje Ford Focus EcoBoost 1.0

Ford|
null
© Ford
nullnull

Firma Ford Polska przekazała nam informacje dotyczące cen modelu Ford Focus napędzanego silnikiem EcoBoost o pojemności 1,0 litra. Najtańsza wersja kosztuje zgodnie z cennikiem nieco ponad 63 000 zł.

Egzemplarze nowego Forda Focus z silnikami EcoBoost 1.0 (moc 100 lub 125 KM) spalają odpowiednio 4,8 l/100km przy emisji CO2 wynoszącej 109g/km lub 5,0 l/100km przy emisji CO2 na poziomie 114 g/km (dane producenta).

Dzięki zastosowaniu turbodoładowania i bezpośredniego wtrysku paliwa 1,0-litrowy silnik EcoBoost uzyskuje imponującą moc i bardzo niskie zużycie paliwa przy 3-cylindrowym kadłubie silnika, którego wymiary są na tyle niewielkie, że blok mieści się na kartce papieru formatu A4. Tak skutecznym połączeniem wysokiej mocy i niskiej emisji CO2 nie może poszczycić się żadna inna konkurencyjna jednostka napędowa.

Ford Focus oferta modelowa z cennikiem

Maksymalna wartość momentu obrotowego 170 Nm, uzyskiwana w szerokim przedziale obrotów silnika, od 1400 obr/min do 4500 obr/min, jest porównywalna z wartościami uzyskiwanymi przez nowoczesne silniki diesel.

Silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1,0 litra jeszcze w tym roku pojawi się także w Fordzie C-Max, zupełnie nowym B-Max, a także w innych modelach.

Wprowadzany obecnie w Fordzie Focus 1,0-litrowy silnik EcoBoost jest kolejną jednostką, po benzynowym silniku EcoBoost o pojemności 1,6 litra i 1,6-litrowym silniku diesel TDCi, która otrzyma dodatkowe oznaczenie ECOnetic Technology, które Ford rezerwuje dla zaawansowanych technologicznie jednostek napędowych będących liderami, bądź plasujących się w ścisłej czołówce silników w swoich segmentach rynku pod względem niskiego zużycia paliwa.

Focus to najbezpieczniejsze w swojej klasie auto rodzinne

Ponad połowa nowych samochodów marki Ford sprzedanych w tym roku będzie nosiła znaczek ECOnetic Technology. Odsetek tych pojazdów powinien wzrosnąć do dwóch trzecich w roku 2013, w miarę jak coraz większa liczba klientów Forda będzie korzystała z zalet najnowszych rozwiązań oferowanych pod szyldem ECOnetic zapewniających m.in. niższą emisję CO2.

Wśród tych rozwiązań są między innymi:
- aktywna żaluzja wlotu powietrza, która w sposób samoczynny reguluje stopień otwarcia wlotu powietrza do silnika dla uzyskania optymalnych parametrów aerodynamicznych (Active Grille Shutter);
- inteligentne ładowanie akumulatora z odzyskiwaniem energii, które zapewnia ładowanie akumulatora w sposób najbardziej efektywny i oszczędny, co z kolei wpływa na obniżenie zużycia paliwa;
- funkcja Eco Mode, która w inteligentny sposób, przy użyciu symboli graficznych w zespole wskaźników, podpowiada kierującemu jak prowadzić samochód w sposób możliwie najbardziej ekonomiczny;
- sygnalizator optymalnej zmiany biegu, który wskazuje najlepszy punkt ze względu na obroty silnika, w którym należy zmienić bieg.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama