/  /  /  / Silnik 1.0 EcoBoost dla Forda C-Max
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Silnik 1.0 EcoBoost dla Forda C-Max

Ford|
null
© Ford
null

Ford przymierza się do wprowadzenia na rynku europejskim silnika benzynowego 1.0 EcoBoost do gamy modeli Ford C-Max oraz Grand C-Max. Kiedy to nastąpi? Premierę ustalono na październik bieżącego roku.

Koncern spodziewa się, że będzie to najlepsza w segmencie kompaktowych vanów oferta pod względem wydajności paliwowej oraz średniej emisji CO2.

Klienci Forda będą mogli wybrać model C-Max i Grand C-Max w wersji z silnikiem 1.0 EcoBoost rozwijającym moc maksymalną 100 KM lub 125 KM. Przypomnijmy, że fordowska konstrukcja niedawno zdobyła prestiżowe wyróżnienie Engine of the Year 2012.

Fordowska konstrukcja 1.0 EcoBoost to Silnik Roku 2012

Według szacunków producenta, model Ford C-Max wyposażony w silnik 1.0 EcoBoost będzie spadał średnio 5,1 l paliwa na 100 km przy emisji CO2 ograniczonej do 117 g/km. W przypadku wersji Grand C-Max ma to być odpowiednio 5,2 l/100 km oraz 119 g/km.

Silniki EcoBoost łączą technologię turbodoładowania, bezpośredni wtrysk paliwa oraz układ płynnej regulacji faz rozrządu niezależnie dla obu wałków. Rozwiązanie to pozwala zachować dużą moc silnika przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa.

W ciągu najbliższych trzech lat Ford chce zbudować około 800 000 silników EcoBoost o pojemności 1 litra. Łącznie pojawić się ma w tym czasie 1,3 mln sztuk EcoBoost o różnych pojemnościach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Ford

Reklama