/  /  /  / Nowy Ford Mondeo i nowy silnik EcoBoost
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Ford Mondeo i nowy silnik EcoBoost

Ford|
Ford Mondeo (wersja europejska)
© Ford
Ford Mondeo (wersja europejska)

Przy okazji azjatyckiej premiery modelu Ford Mondeo nowej generacji, który będzie atrakcją targów branżowych w Szanghaju, poinformowano o planach wprowadzenia na rynek nowego silnika z rodziny EcoBoost.

Chodzi tu o konstrukcję czterocylindrową EcoBoost o pojemności skokowej 1,5 litra. Jak zapowiada producent, ta wyróżniająca się wydajnością paliwową i wysoką kulturą pracy jednostka napędowa będzie już piątą w globalnej gamie programu EcoBoost, który obejmuje takie motory jak trzycylindrowy 1.0 oraz czterocylindrowce 1.6 i 2.0, a także 3.5 V6.

Zakłada się, że jednostka 1.5 EcoBoost będzie generować moc około 132kW przy 6000 o/m, natomiast moment obrotowy to maksymalnie 240Nm w przedziale między 1500 a 4500 o/m.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Ford

Reklama