/  /  /  / Nowy Ford Ka w drodze do Europy
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Ford Ka w drodze do Europy

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnull

Ford zaprezentował dziś model Ford Ka Concept jako wizję niewielkiego, praktycznego samochodu przeznaczonego do sprzedaży na rynkach całego świata, oferującego zaawansowane technologie i przemyślane rozwiązania stylistyczne w przystępnej cenie.

Pięciodrzwiowy Ford Ka Concept to podkreślenie wydajności i precyzji. Eleganckie, wydłużone reflektory wraz z długim, pochylonym przednim pasem uzupełnionym falistymi liniami tworzą wrażenie ruchu.

Ford sprzedał dotychczas ponad 1,8 miliona sztuk Ka od czasu debiutu tego modelu w 1996 roku. Firma szacuje jednocześnie, iż światowy rynek niewielkich samochodów wzrośnie o około 35% z 4 milionów egzemplarzy w 2012 roku do 6,2 mln w roku 2017.

Forda Ka Concept oferuje miejsce dla pięciorga pasażerów oraz technologie zazwyczaj spotykane w autach wyższej klasy. Np. MyFord Dock pozwala przechowywać, przymocowywać i ładować urządzenia mobilne takie jak telefony czy nawigacja satelitarna. Z kolei samochodowy system komunikacji SYNC z systemem sterowania głosem Voice Control oraz funkcją AppLink umożliwia aktywowanie aplikacji, odtwarzanie muzyki i wykonywanie połączeń telefonicznych bez konieczności odrywania rąk od kierownicy i wzroku od drogi.

Produkcyjna wersja na bazie Ka Concept pojawi się w europejskich salonach sprzedaży Forda za kilka lat.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama