/  /  /  / Ford EcoSport w wersji europejskiej debiutuje w Genewie
Ford

Ford

Zmień
Ford to jeden z największych i najbardziej znanych koncernów na całym świecie. Mająca swoja siedzibę w Dearborn, na przedmieściach Detroit w stanie Michigan w USA, firma w swoim profilu działalności oprócz samochodów ma również oddziały zajmujące się maszynami rolniczymi, czy też sprzętem informatycznym.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ford EcoSport w wersji europejskiej debiutuje w Genewie

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnull

Podczas salonu samochodowego w Genewie Ford prezentuje europejską wersję modelu EcoSport, który dołączy do powiększającej się gamy pojazdów typu SUV w ramach transformacji produktowej marki.

Miejski Ford EcoSport, zbudowany w oparciu o globalną platformę Forda dla samochodów segmentu B, będzie według zapewnień producenta odznaczać się zwinnością i niskim zużyciem paliwa niewielkiego samochodu rodzinnego oraz wszechstronnością, przestronnością, wysoką pozycją za kierownicą oraz charakterem typowego SUV-a.

Ford EcoSport dołącza do nowej Kugi i pomoże firmie zrealizować ambitny plan sprzedaży na rynku europejskim miliona SUV-ów w ciągu najbliższych sześciu lat. Koncern planuje także wprowadzić na rynek europejski Forda Edge nowej generacji, czyli większego i bardziej luksusowego samochodu popularnego w Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach.

Ford EcoSport będzie oferowany z innowacyjnym silnikiem 1.0 EcoBoost o mocy 125 KM, który zwyciężył w konkursie International Engine of the Year, jednostką wysokoprężną o pojemności 1,5 l i mocy 110 KM oraz odmianą 90 KM silnika 1,5 litra.

EcoSport jest pierwszym globalnym pojazdem Forda opracowanym w całości w Ameryce Południowej. Przełomowy model pierwszej generacji zadebiutował w 2003 roku, tworząc nowy segment aut i sprzedając się w regionie w liczbie ponad 700 000 egzemplarzy. Nowa wersja, która pojawiła się na rynku w Brazylii we wrześniu ubiegłego roku, ma szansę przyczynić się do dalszego rozwoju Forda w Indiach i Chinach, gdzie samochód zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Nadwozie Forda EcoSport zostało aerodynamicznie wyprofilowane w celu ograniczenia zużycia paliwa. Duża osłona chłodnicy, krótka maska i pochylone przednie słupki nadają SUV-owi sportowy, świeży charakter, a kanciaste reflektory podkreślają nowoczesny wygląd.

EcoSport zostanie wyposażony w sterowany głosem samochodowy system łączności Ford SYNC. Ponadto, ten niewielki SUV będzie jednym z pierwszych pojazdów marki w Europie wyposażonych w system Ford SYNC AppLink umożliwiający głosowe sterowanie aplikacjami na smartfony z wnętrza samochodu, w tym funkcjami wiodącego serwisu muzycznego Spotify.

Na pokładzie nowego SUV-a znajdzie się także funkcja Emergency Assistance, umożliwiająca powiadomienie o wypadku lokalnych operatorów służb ratowniczych w języku odpowiednim dla danego regionu.

Model ten będzie także wyposażony w bogaty pakiet technologii wspomagających prowadzenie, takich jak układ stabilizacji toru jazdy (ESP) oraz układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniu (HLA).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama