/  /  /  /  / Przedsmak modelu Ford S-Max nowej generacji [VIDEO]
Ford S-Max

Ford S-Max

Zmień
SegmentVany / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Przedsmak modelu Ford S-Max nowej generacji [VIDEO]

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Oto studyjny model Ford S-Max Concept, który będzie jedną z atrakcji wystawy samochodowej IAA 2013 we Frankfurcie. Dynamiczne osiągi i niskie zużycie paliwa auta zapewnia nowy silnik benzynowy 1.5 EcoBoost.

Stylistykę koncepcyjnego Forda S-Max oparto na wytycznych najnowszego, globalnego języka stylistycznego marki. Z przodu wzrok przykuwa wysoko poprowadzony grill, klosze reflektorów wyraźnie zachodzące na boki karoserii oraz opływowa stylistyka dolnej przesłony i spojlera.

Charakterystyczny zarys pokrywy silnika znany z modelu S-Max płynnie łączy się ze stromą przednią szybą, która z kolei daje początek wyrazistemu profilowi dachu. Jak podkreśla producent, harmonijnie skomponowana całość skrywa przestronne i funkcjonalne wnętrze z układem foteli przystosowanym do przewozu nawet siedmiu osób.

"Nabywcy modelu S-Max to pasjonaci o bardzo wysokich wymaganiach, którzy postrzegają swój pojazd jako absolutnie wyjątkowy - przekonuje Martin Smith, dyrektor ds. stylistyki, Ford of Europe. "Naszym celem było spełnienie tych oczekiwań z sowitą nawiązką przy jednoczesnym zachowaniu kluczowych cech modelu S-Max, dzięki którym podbił on serca klientów".

Kolejnymi wyrazistymi akcentami stylistycznymi są wydatna linia przetłoczenia bocznego, która tworzy wrażenie przestronności i dynamiki, muskularne słupki oraz charakterystyczne reflektory diodowe Organic LED, stanowiące najnowsze osiągnięcie technologii oświetleniowej.

Lampy te pozwalają na szeroki zakres regulacji i wyróżniają się wysoką funkcjonalnością oraz ciekawą stylistyką i kolorystyką.
Wnętrze koncepcyjnego modelu oferuje nowoczesną stylistykę, funkcjonalność, wygodę oraz najwyższą jakość wykonania i wykończenia.

Przednią część kabiny wyraźnie podporządkowano kierowcy. Dynamiczne kształty i formy tworzą czytelny panel instrumentów, który umieszczono wysoko w konsoli środkowej, co daje wrażenie jeszcze większej przestrzeni.

Podobny efekt tworzą wyraziście wyprofilowane panele drzwi oraz innowacyjna stylizacja dachu.

Jak informuje Ford, do wykończenia wnętrza wykorzystano materiały z najwyższej półki, które budują ekskluzywny klimat kabiny. Mowa tu m.in. o miękkiej i przyjemnej w dotyku skórzanej tapicerce panelu instrumentów oraz wstawkach dekoracyjnych mocno wyprofilowanych foteli wykonanych ze skóry naturalnej i włókien węglowych.

"Dbałość o szczegóły i wysoka jakość wykonania nawet tak niepozornych elementów panelu instrumentów jak kratki nawiewu sprawia, że kierowca może się we wnętrzu poczuć naprawdę komfortowo - uważa Smith. "Absolutnie każdy element kabiny wyróżnia się najwyższą jakością wykończenia i przemyślaną, atrakcyjną stylistyką".

Ford S-Max Concept posiada również najnowocześniejsze systemy i rozwiązania technologiczne, które zapewniają optymalny poziom łączności ze światem, wygody, funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz przyjemności z jazdy.

Jednym z kluczowych rozwiązań jest aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC z funkcją MyFord Touch. System ten umożliwia bezprzewodową łączność z internetem, a także posiada stację dokującą dla tabletów, dzięki której pasażerowie na tylnych fotelach mogą w prosty sposób skomunikować swoje przenośne urządzenia z systemami pojazdu.

Funkcja SYNC AppLink umożliwia obsługę głosową aplikacji smartfonowych z ciągle rozszerzanej listy dostawców takich rozwiązań (m.in. Spotify, Kaliki, Glympse oraz Aha), dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie muzyki, wiadomości i prywatnych danych z zewnętrznych źródeł oraz korzystanie z urządzeń lokalizacyjnych i systemów nawigacji.

System SYNC posiada również funkcje poprawiające bezpieczeństwo i dbające o stan zdrowia takie jak:
- wbudowany w fotel kierowcy system monitorowania rytmu pracy serca, który dostarcza długoterminowych danych, jakie normalnie można by uzyskać jedynie na drodze profesjonalnego badania medycznego. System posiada funkcję powiadomienia służb ratunkowych w razie wykrycia nieprawidłowości w pracy serca kierowcy oraz uruchomienia odpowiednich systemów bezpieczeństwa w nagłych przypadkach;
- system monitorowania poziomu glukozy we krwi, który może ostrzec rodziców dziecka śpiącego na tylnym fotelu o sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu.

Zaawansowane systemy komunikacyjne oraz czujniki dostarczają Fordowi S-Max Concept wielu szczegółowych informacji na temat warunków jazdy, co znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa:
- technologie łączności między pojazdami pozwalają nowemu Fordowi na komunikację z podobnie wyposażonymi pojazdami, m.in. wysyłając ostrzeżenia o pojazdach poruszających się pod prąd na autostradzie lub informacje o postoju pojazdu w miejscu stwarzającym zagrożenie (np. na ostrym łuku drogi);
- inteligentny system bezpieczeństwa z funkcją zapobiegania kolizjom wykrywa pieszych i automatycznie wyhamowuje pojazd, gdy wzrasta ryzyko zderzenia;
- zaawansowany system wspomagający parkowanie z funkcją parkowania prostopadłego, asystentem wyjazdu z miejsca postojowego oraz systemem ostrzegania o zbliżających się pojazdach stanowi najnowszą generację technologii ułatwiających manewrowanie i może sterować pracą układu kierowniczego oraz zmianą przełożeń.

W kabinie znajdziemy również szereg inteligentnych rozwiązań poprawiających funkcjonalność i wygodę użytkowania:
- dzięki systemowi Thin Seat Technology fotele trzeciego rzędu można składać w bardzo prosty sposób i praktycznie bez użycia siły. Inteligentny system foteli drugiego rzędu znacznie ułatwia wsiadanie i wysiadanie, a środkowy fotel można dodatkowo schować w podłodze, co zdecydowanie zwiększa funkcjonalność całej kabiny;
- w konsoli środkowej znalazło się miejsce dla nowoczesnego ekranu Dual-View, który wyświetla dwa różne obrazy widoczne zależnie do kąta patrzenia, dzięki czemu kierowca ma stały dostęp do ważnych informacji dotyczących jazdy, a pasażer zasiadający na przednim fotelu może w tym samym czasie oglądać film.

Wydajny układ napędowy Forda obejmuje nową turbodoładowaną, benzynową jednostkę 1.5 EcoBoost z systemem zmiennych faz rozrządu oraz inne rozwiązania poprawiające dynamikę jazdy i zmniejszające zapotrzebowanie na paliwo.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama