/  /  /  /  / Klienci chętnie kupują Focusa z silnikiem 1.0 EcoBoost
Ford S-Max

Ford S-Max

Zmień
SegmentVany / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Klienci chętnie kupują Focusa z silnikiem 1.0 EcoBoost

Ford|
null
© Ford
nullnullnull

Jak wynika z najnowszych danych udostępnionych przez Ford Motor, wersja modelu Ford Focus z nowym silnikiem benzynowym 1.0 EcoBoost stanowiła w kwietniu łącznie ponad 23% wszystkich zamówień na Focusa złożonych przez klientów w Europie.

Powyższe dane zostały zebrane z 19 kluczowych dla Ford Motor europejskich rynków samochodów osobowych.

Szczególnie duże zainteresowanie wersją Ford Focus 1.0 EcoBoost zanotowało w takich krajach jak Szwajcaria (60% udziału), Grecja (ponad 37%) oraz Holandia (powyżej 34% wszystkich zamówień w gamie). Na kluczowych dla marki rynkach takich jak Niemcy oraz Wielka Brytania osiągnięto wynik zbliżony do 30%.

Ford Focus oferta modelowa z cennikiem

Przypomnijmy, że innowacyjny silnik benzynowy 1.0 EcoBoost wszedł do produkcji seryjnej w listopadzie ubiegłego roku.

Producent potwierdza, że obok Focusa jednostka 1.0 EcoBoost została dostosowana do gamy modelu B-Max (zupełna nowość marki) oraz C-Max. O kolejnych zastosowaniach dla omawianego silnika dowiemy się w późniejszym czasie.

Rodzina EcoBoost rośnie w siłę
Ford of Europe planuje trzykrotnie zwiększyć produkcję silników EcoBoost różnej pojemności. Planowana roczna produkcja w 2015 roku wynosić ma 480 000 w porównaniu z 141 000 wyprodukowanymi w ubiegłym roku, z czego zdecydowaną większość stanowić mają opisane wyżej jednostki o pojemności 1 litra.

Silniki EcoBoost łączą technologię turbodoładowania, bezpośredni wtrysk paliwa oraz układ płynnej regulacji faz rozrządu niezależnie dla obu wałków. Rozwiązanie to pozwala zachować dużą moc silnika przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa. Jednostka EcoBoost zadebiutowała w Europie pod koniec 2010 roku w modelach Ford C-Max, S-Max, Galaxy oraz Ford Mondeo, natomiast w ubiegłym roku pojawiła się również w Fordzie Focus.

W ciągu najbliższych trzech lat Ford chce wyprodukować 800 000 silników EcoBoost o pojemności 1 litra w fabrykach w Rumunii i w Niemczech. Łącznie pojawić się ma w tym czasie 1,3 mln egzemplarzy EcoBoost o różnych pojemnościach.

Ponadto firma do 2015 roku planuje produkować rocznie 800 000 silników EcoBoost z przeznaczeniem na rynki pozaeuropejskie. W samych Stanach Zjednoczonych jeździ obecnie mniej więcej 180 000 modeli Forda napędzanych tym silnikiem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama