/  /  /  /  / Najlepszy pickup na rynku?
Ford Ranger

Ford Ranger

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Pick-up
Cena98 277 zł - 169 396 zł (aktualizacja: 2017-04-03)
Emisja CO2173 g/km - 231 g/km
Żużycie paliwa6,5 L/100km - 8,9 L/100km
 

Najlepszy pickup na rynku?

Ford|
null
© Ford
null

Nowy Ford Ranger zdobył nagrodę "Międzynarodowego Pickupa Roku 2013" po przeprowadzeniu serii wyczerpujących testów na poligonie doświadczalnym Millbrook w brytyjskim Bedfordshire.

W konkursie Ford Ranger zdobył 47 punktów; to więcej niż suma punktów uzyskanych przez zdobywców drugiego i trzeciego miejsca łącznie, czyli Isuzu D-Max i Volkswagena Amaroka.

"Ford Ranger to znakomity samochód wielozadaniowy, łączący stabilne i komfortowe właściwości jezdne na asfalcie z dużymi możliwościami terenowymi - uważa Jarlath Sweeney, irlandzki dziennikarz i jeden z jurorów oceniających pickupy, który zasiada również w jury konkursu "Międzynarodowy Van Roku".

Nowy Ford Ranger jest oferowany w trzech wersjach kabinowych (Double, Super i Regular). W gamie dostępne są też dwa mocne i ekonomiczne silniki diesel TDCi oraz dwie wersje napędu (4x2 oraz 4x4).

"Ford Ranger doskonale sprawdzi się zarówno jako narzędzie pracy, jak i pojazd rekreacyjny, a klienci poczują prawdziwą różnicę w prowadzeniu auta zaraz po zajęciu miejsca za kierownicą - powiedział Paul Randle, dyrektor linii pojazdów, Global Commercial Vehicles, Ford of Europe.

"Ta prestiżowa nagroda jest ukoronowaniem pracy, jaką włożyliśmy w stworzenie tego samochodu, a teraz możemy liczyć na więcej, prezentując w 2013 roku nowego Forda Transit oraz Forda Transit Connect".

Tak wygląda nowy Ford Transit

Nowy pickup Forda został zaprojektowany i zbudowany od podstaw. Samochód ma teraz większą ładowność i wiodącą w klasie siłę uciągu przyczepy, a na jego pokładzie zainstalowano najnowocześniejsze funkcje z zakresu komfortu i udogodnień. Ford Ranger to także pierwszy pick-up nagrodzony maksymalną oceną pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

W tym roku firma Ford odebrała już nagrodę "Międzynarodowego Vana Roku 2013" przyznaną nowemu Fordowi Transit Custom oraz nagrodę "Międzynarodowego Silnika Roku", którą wyróżniono benzynowy silnik EcoBoost o pojemności 1 litra.

Nowy Ranger jest dostępny w sprzedaży na wszystkich najważniejszych rynkach w Europie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama