/  /  /  /  / Nadjeżdża nowy Ford Kuga
Ford Ranger

Ford Ranger

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Pick-up
Cena98 277 zł - 169 396 zł (aktualizacja: 2017-04-03)
Emisja CO2173 g/km - 231 g/km
Żużycie paliwa6,5 L/100km - 8,9 L/100km
 

Nadjeżdża nowy Ford Kuga

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Pod koniec bieżącego roku model Ford Kuga nowej generacji trafi do sprzedaży na rynku europejskim. Jak zapowiada firma, jest to pierwszy kompaktowy SUV marki Ford o zasięgu globalnym. Amerykańskim odpowiednikiem nowej Kugi jest Escape.

W marcu Ford Kuga nowej generacji zadebiutował na międzynarodowej wystawie motoryzacyjnej w Genewie, wzbudzając spore zainteresowanie szerokiej publiczności. W kwietniu samochód z błękitnym owalem na masce pojawił się na kolejnej ważnej imprezie. To Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, czyli jedne z najważniejszych targów wyposażenia wnętrz i wzornictwa na świecie.

Włoska wystawa (17-22 kwietnia) była dla Forda sposobnością do zaprezentowania ewolucji stylistyki Kinetic Design na przykładzie kompaktowego modelu SUV, ze szczególnym uwzględnieniem zaprojektowanego na nowo przestronnego wnętrza o wysokiej jakości.

Nowy Ford Kuga, opracowany jako produkt o zasięgu globalnym, a więc mający trafić w gusta klientów mieszkających w różnych częściach świata, oferuje nie tylko ciekawą stylistykę. Uwagę potencjalnych kupujących zwrócić może również zastosowana w aucie technologia jak elektryczne i bezdotykowe otwieranie/zamykanie drzwi bagażnika. By otworzyć lub zamknąć bagażnik, wystarczy wykonać odpowiedni ruch nogą pod tylnym zderzakiem.

Ponadto, model ten wyposażony będzie w SYNC. To zaawansowany, sterowany głosem, system komunikacji samochodowej Forda, z funkcją Emergency Assistance uaktywniającą się po aktywacji poduszki powietrznej lub odcięciu pompy paliwowej. Pokładowy GPS oraz system łączności Bluetooth zapewniają telefoniczne połączenie z operatorem służb ratunkowych. Otrzymuje on komunikat o wypadku, nadany w odpowiednim dla danego miejsca języku, oraz współrzędne położenia pojazdu.

Do dyspozycji kierowcy Ford oddaje również szereg technologii ułatwiających prowadzenie pojazdu: Active Park Assist, czyli system wspomagający parkowanie równoległe, Blind Spot Information System, czyli sygnalizację pojawienia się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy w postaci wizualnego ostrzeżenia w lusterku informującego kierowcę o zagrożeniu.

Możliwość rozkładania tylnych siedzeń (jednym przyciskiem) sprawia, że auto posiada bagażnik większy o 82 litry niż u poprzednika.

Kuga dostępna będzie ze 140- i 163-konnymi wersjami popularnego, 2,0-litrowego silnika TDCi i automatyczną skrzynią biegów Ford Powershift (opcja) oraz 1,6-litrową benzynową jednostką napędową EcoBoost, już dostępną w modelach Focus i C-Max.

Do europejskich salonów sprzedaży nowy Ford Kuga trafi pod koniec bieżącego roku. Mniej więcej w tym samym czasie auto zadebiutuje też na obiecującym rynku azjatyckim.

Amerykański odpowiednik Forda Kugi, czyli model Escape, pojawi się w salonach sprzedaży za Oceanem już latem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama