/  /  /  /  / Możliwa usterka w Fordach z dieslem
Ford Mondeo

Ford Mondeo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Możliwa usterka w Fordach z dieslem

UOKIK|
null
© Ford
null

Jak poinformował generalny importer samochodów marki Ford w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Ford Mondeo oraz Galaxy i S-Max mogą mieć usterkę fabryczną. Aby rozwiązać problem, przygotowano stosowną akcję naprawczą.

Chodzi o egzemplarze modelU Ford Mondeo, Galaxy oraz S-Max, wyprodukowane w Niemczech między 12 stycznia 2012 a 11 lutego 2013. Otóż zachodzi podejrzenie, że w niektórych egzemplarzach wyposażonych w silnik 2.2 Duratorq-TDCi (200 KM) zostały prawdopodobnie wyposażone w wadliwe szyny powrotu paliwa. Szyna paliwa powrotnego od wtryskiwaczy może spowodować uszkodzenie pierścieni O-ring wtryskiwaczy.

Uszkodzony pierścień O-ring może natomiast powodować wyciek paliwa, które może zbierać się w zagłębieniu wtryskiwacza w głowicy cylindrów. Zgromadzone paliwo może spływać z tyłu silnika i stykać się z częściami układu wydechowego, co może prowadzić do powstawania dymu, a w skrajnym przypadku nawet pożaru.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 101 samochodów Ford Mondeo, Galaxy oraz S-Max (patrz TUTAJ).

Generalny importer poinformuje właścicieli pojazdów objętych kampanią listami poleconymi o konieczności wizyty w autoryzowanym serwisie w celu dokonania kontroli auta i w razie konieczności dokonania stosownej naprawy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama