/  /  / Kuga
Ford Kuga

Ford Kuga

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Cena85 900 zł - 158 000 zł (aktualizacja: 2017-04-17)
Emisja CO2115 g/km - 171 g/km
Żużycie paliwa4,4 L/100km - 7,4 L/100km
 
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull
Pierwszy Ford Kuga został zaprezentowany podczas salonu samochodowego we Frankfurcie w 2007 roku. Model ten zaliczany jest do klasy niższej średniej w grupie aut terenowo-rekreacyjnych i powstał na płycie podłogowej znanej z Focusa i C-Maxa. W 2013 roku na rynek trafiła 2 generacja auta. W przeciwieństwie do poprzednika, nowy model stał się modelem globalnym i jest oferowany także poza Starym Kontynentem, przede wszystkim w Ameryce. Ford planuje wykorzystać kompetencje w zakresie tworzenia samochodów typu SUV do opracowania nowej linii zaawansowanych pojazdów dla klientów z Europy. Obok nowego Forda Kuga na rynku pojawi się nowoczesny i innowacyjny Ford EcoSport – będący bazowym modelem Forda w segmencie SUV – oraz większy i bardziej luksusowy crossover o nazwie Ford Edge, który odniósł już duży sukces w Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach.

Nowy model również został zbudowany na płycie podłogowej najnowszego Focusa. Jest dłuższy o 81 mm (4524 mm) i wyższy o 35 mm (1701 mm), ale za to węższy o 4 mm (1838 mm). Nie zmienił się natomiast rozstaw osi, który wynosi 2690 mm. Kuga wyposażony jest w inteligentny system napędu na wszystkie koło AWD, który dostosowuje napęd do warunków na drodze. Ponadto, nowy model może być doposażony w wiele systemów wspomagających, m.in.: system wspomagający parkowanie, sygnalizacja pojawienia się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy, system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach, system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu, system kontroli pasa ruchu, automatyczny przełącznik świateł drogowych, funkcja monitorowania koncentracji kierowcy oraz system rozpoznawania znaków drogowych. Ciekawą opcją i nowością w Fordzie jest system zdalnego otwierania pokrywy bagażnika poprzez ruch noga pod zderzakiem. W porównaniu z modelem oferowanym obecnie, przedział bagażowy nowego Forda Kuga jest o 46 litrów większy, natomiast tylne siedzenia można złożyć jednym prostym ruchem, uzyskując płaską powierzchnię ładunkową.

Nowy Ford Kuga jest oferowany z benzynową jednostką 1,6 litra EcoBoost dostępną w dwóch wariantach – 150 KM z napędem na przednie koła oraz 182 KM z napędem na cztery koła. W pierwszym przypadku średnie zużycie paliwa wynosi 6,6 l/100 km, a emisja CO2 utrzymuje się na poziomie 154 g/km. Mocniejszy wariant zużywa średnio 7,7 l/100 km i wydziela 179 gramów CO2 na kilometr. W gamie znajduje się również silnik wysokoprężny 2,0 litra TDCi Duratorq w wersji o mocy 140 KM z napędem na przednie koła i AWD – zużywającej średnio 5,3 l/100 km i wydzielającej 139 gramów CO2 na kilometr – oraz 163 KM, która zadowala się średnio 5,9 litrami paliwa na 100 kilometrów i emituje 154 g/km CO2.

Ford Kuga otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Instytutu Euro NCAP. Ogólne bezpieczeństwo oceniono na 88% - to był najwyższy wynik w kategorii SUV-ów średniej wielkości w momencie testu.

Konkurencję dla Forda Kuga tworzą Volkswagen Tiguan, Honda CRV, Toyota RAV4 Chevrolet Captiva oraz Suzuki Grand Vitara.

 

Kuga najczęściej porównywana z

Audi Q3
Audi Q3
Honda CR-V
Honda CR-V
Hyundai Tucson III
Hyundai Tucson
Mazda CX-5
Mazda CX-5
Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander
Nissan Qashqai
Nissan Qashqai
Subaru Forester
Subaru Forester
Reklama