/  /  /  /  / Rewelacyjny miesiąc Forda
Ford Ka

Ford Ka

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Rewelacyjny miesiąc Forda

Ford|
null
© Ford
null

Marka Ford śmiało może zaliczyć marzec do najlepszych w swojej historii miesięcy sprzedaży na rynku europejskim. Producent z błękitnym owalem na masce toczy zaciętą rywalizację o pierwsze miejsce z Volkswagenem.

Autor: Rafał Żaglewski

Marka Ford śmiało może zaliczyć marzec do najlepszych w swojej historii miesięcy sprzedaży na rynku europejskim. Jak już informowaliśmy, producent z błękitnym owalem na masce toczy zaciętą rywalizację o pierwsze miejsce z Volkswagenem.

Na rynku obejmującym 27 krajów UE marka Ford sprzedała w marcu łącznie 168 611 nowych aut, co daje wzrost o 18% i udział rynkowy na poziomu 10,3% (rok wcześniej: 9,7%)

Dla porównania, dotychczasowy lider zestawienia (Volkswagen) uzyskał w omawianym czasie 167 313 rejestracji (+8,9%).

Jeśli przeanalizujemy marcowe wyniki sprzedaży łącznie w krajach EU oraz EFTA, wówczas minimalną przewagę uzyskał Volkswagen (171 604), podczas gdy wynik Forda to 171 122 sztuk.

Na brak zainteresowania klientów na pewno nie może narzekać Ford Fiesta, który w marcu znalazł się na pierwszym miejscu rankingu najpopularniejszych modeli przed VW Golfem (patrz link poniżej).

Ford podkreśla również m.in. dobre wyniki sprzedaży wytwarzanego w Polsce modelu Ka. W marcu to sympatyczne autko miejsce uzyskało o 27% więcej rejestracji niż rok wcześniej (15 400 sztuk). To najlepszy wynik sprzedaży marcowej, licząc od roku 2002. W Hiszpanii Ka to aktualnie lider swojego segmentu.

Dzięki 31 600 egzemplarzom dostarczonym klientom w pierwszym kwartale Ford Ka uzyskał natomiast rekordowy wynik, licząc od roku 2002. Również i w tej statystyce wspomniany model jest liderem swojego segmentu w Hiszpanii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama