/  /  /  /  / Oto nowy Ford Mondeo
Ford Ka

Ford Ka

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Oto nowy Ford Mondeo

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Ford prezentuje dziś po raz pierwszy model Mondeo czwartej generacji. Potwierdziły się wcześniejsze plotki: w gamie jednostek napędowych pojawi się benzynowy silnik 1.0 z rodziny EcoBoost.

Dzisiaj odbyła się premiera nowego Forda Mondeo, charakteryzującego się nową stylistyką sylwetki nadwozia i najwyższej jakości materiałami wyposażenia wnętrz.

Zbudowana w oparciu o nową, globalną platformę CD, odmieniona wersja flagowego produktu marki będzie dostępna w wersjach: pięciodrzwiowej i kombi (wersja specjalnie zaprojektowana na rynek europejski) oraz jako pojazd czterodrzwiowy dostępny z oferowanym po raz pierwszy w segmencie hybrydowym napędem benzynowo-elektrycznym (HEV).

Będzie to pierwszy samochód w segmencie wyposażony w 1,0-litrowy silnik benzynowy EcoBoost o najniższych wartościach zużycia paliwa, zdobywcę tytułu „Międzynarodowego Silnika Roku 2012”.

"To najbardziej wyszukany Ford Mondeo, jakiego do tej pory stworzyliśmy i najbardziej wyrafinowany pojazd Forda, jaki kiedykolwiek został zaoferowany klientom w Europie - powiedział Barb Samardzich, wiceprezes ds. produktu, Ford of Europe. "Jego styl, zastosowane technologie i jakość materiałów podnoszą poprzeczkę wszystkim samochodom w segmencie".

Swoją elegancką, sportową i wyrazistą sylwetkę Ford Mondeo zawdzięcza nowej stylistyce marki. Niska linia dachu nadaje pojazdowi sportowy wygląd typowy dla aut coupe, natomiast przestronne, praktycznie zaprojektowane wnętrze oraz chowany, szklany dach panoramiczny nawiązują do stylu kombi.

Kształt profilu bocznego nadaje wizualnej „lekkości”, a nowocześnie wyglądająca stylizacja przedniej części nadwozia dodatkowo akcentuje świeżą sylwetkę nowego Forda z wyrazistą, trapezoidalną, przednią kratą wlotu powietrza, intrygującymi wybrzuszeniami maski i (pierwszymi w segmencie) przednimi adaptacyjnymi reflektorami LED.

Ford Mondeo to pierwszy model w segmencie wyposażony w przednie adaptacyjne reflektory wykonane w technologii LED obejmujące: światła dzienne, światła mijania i światła drogowe. Potrzebujące mniej czasu do działania, bardziej wytrzymałe i energooszczędne niż tradycyjne reflektory żarówkowe, reflektory z diodami LED nowego Mondeo włączają się wraz z poruszeniem kierownicy i dostosowują projekcję wiązki do prędkości pojazdu.

Dzięki temu są w stanie zapewnić większy zasięg oświetlenia przy wysokich prędkościach oraz szersze pole widzenia podczas wolnej jazdy.

Wnętrze pojazdu zapewnia kierowcy i pasażerom niespotykaną ergonomię i komfort. Dostosowany do potrzeb kierowcy kokpit charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Miłe w dotyku materiały, ekskluzywne wykończenie i urządzenia sprawiają, że jazda Fordem Mondeo jest bardziej luksusowa niż kiedykolwiek przedtem.

Nowy, czterodrzwiowy Mondeo HEV to pierwszy pojazd Forda z napędem hybrydowym w Europie, stanowiącym połączenie 2,0-litrowego silnika benzynowego z 35-kilowatowym silnikiem elektrycznym zasilanym litowo-jonowym akumulatorem. Zestaw ten zapewnia niskie zużycie paliwa i niską emisję CO2.

Po raz pierwszy w ofercie dostępny będzie również Ford Mondeo w wersji z silnikiem wysokoprężnym i napędem na cztery koła, który gwarantuje doskonałą przyczepność, osiągi i wysoki komfort jazdy.

Ponadto, nowy Mondeo będzie pierwszym samochodem w segmencie wyposażonym w urządzenia SYNC i MyFord Touch: system łączności sterowany głosem z 8-calowym, kolorowym ekranem dotykowym, który może pełnić rolę bezprzewodowego punktu dostępu do internetu nawet dla pięciu urządzeń mobilnych jednocześnie.

SYNC i MyFord Touch sprawiają, że czynności takie jak sprawdzanie telefonu, uruchamianie odtwarzacza medialnego na urządzeniach mobilnych, kontrola klimatyzacji, radia, odtwarzacza CD lub systemu nawigacji nie dekoncentrują uwagi kierowcy.

Dzięki funkcji głosowego sterowania kierowca może trzymać ręce na kierownicy, a wzrok mieć skierowany na drogę.

Ponadto, wszystkie nowe modele będą wyposażone w tylne, nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa, które zadebiutują na europejskim rynku razem z Fordem Mondeo. Pasy zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o zmniejszeniu obrażeń głowy, szyi i klatki piersiowej u pasażerów siedzących na tylnych fotelach.

W razie wypadku pasy natychmiast zaczynają zwiększać swoją objętość, dzięki czemu siły rozpraszają się pięć razy bardziej niż w przypadku tradycyjnych pasów bezpieczeństwa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama