/  /  /  /  / Ford Mondeo nowej generacji
Ford Galaxy

Ford Galaxy

Zmień
SegmentVany / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Ford Mondeo nowej generacji

Samar.pl|
null
© Ford
nullnullnull

Prawdopodobnie w roku 2013 doczekamy się premiery rynkowej modelu Ford Mondeo kolejnej generacji. Ten wyczekiwany z zainteresowaniem samochód może wyglądać tak, jak te oto wygenerowane komputerowo zdjęcia.

Po kliknięciu na ten link obejrzeć można wygenerowane komputerowo zdjęcia będące próbą przedstawienia modelu Ford Mondeo kolejnej generacji. Samochód zadebiutuje na rynku prawdopodobnie w roku 2013, oferując m.in. szereg rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo pasażerów oraz wspomagających pracę kierowcy. Chodzi tu np. o innowacyjne poduszki powietrzne ulokowane w pasach bezpieczeństwa. Na razie technologia ta została wykorzystana w dostępnym na rynku amerykańskim modelu Ford Explorer.

W branży motoryzacyjnej krążą nawet pogłoski mówiące o tym, że podczas jesiennych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Ford przedstawi studium koncepcyjne będące zapowiedzią nowego Mondeo.

Według wiarygodnych źródeł, nowy Ford Mondeo oparty będzie na tej samej platformie konstrukcyjnej, która znajdzie zastosowanie też w oferowanym amerykańskim klientom modelu Fusion.

Ford Mondeo i Ford Fusion to samochody pozycjonowane w segmencie D, jednak model adresowany do klientów w Europie jest inny od auta, które mogą kupić Amerykanie. W przyszłości ma się to zmienić.

Wprowadzony na europejski rynek kilka miesięcy temu Focus III jest świetnym przykładem nowej strategii produktowej ONE Ford, zgodnie z którą amerykański koncern dąży do tego, aby wspomniany model był produktem o zasięgu globalnym.

Historia Forda Mondeo w skrócie:
- debiut modelu pierwszej generacji w roku 1993
- zmiany modernizacyjne w roku 1996
- debiut modelu drugiej generacji w roku 2000
- zmiany modernizacyjne w roku 2003 i 2005
- debiut modelu trzeciej generacji w roku 2007
- zmiany modernizacyjne w roku 2010

W oczekiwaniu na bliższe informacje o nowym Mondeo zamieszczamy kilka zdjęć limuzyny obecnej generacji po ubiegłorocznych zmianach modernizacyjnych.

Czekamy na Wasze opinie w komentarzach i na forum dyskusyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama