/  /  /  /  / Rywale atakują, ale Focus nie oddaje prowadzenia
Ford Focus

Ford Focus

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena65 090 zł - 156 260 zł (aktualizacja: 2017-01-20)
Emisja CO288 g/km - 175 g/km
Żużycie paliwa3,4 L/100km - 7,7 L/100km
 

Rywale atakują, ale Focus nie oddaje prowadzenia

Ford|
null
© Ford
null

Ford Focus, jako najlepiej sprzedający się na świecie model w 2012 roku, zachowuje wywalczoną pozycję również w pierwszej połowie 2013.

Co więcej, z analiz ilości nowo zarejestrowanych pojazdów, jakie przeprowadziła firma badawcza Polk wynika, że Fiesta zajmuje pozycję czwartego najlepiej sprzedającego się modelu. Dzięki temu Ford jest jedyną marką, która posiada aż dwóch swoich reprezentantów na liście Top-5 światowych bestsellerów.

W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba rejestracji Forda Focusa wzrosła w pierwszym półroczu 2013 o 20% do 589 709 egzemplarzy.

Ugruntowanie pozycji lidera sprzedaży model ten zawdzięcza w dużej mierze wysokiemu popytowi w Chinach i w innych krajach azjatyckich. W badanym okresie w Chinach zarejestrowano łącznie 202 380 egzemplarzy Focusa, co oznacza wzrost o 137% rok do roku.

Chiny są więc obecnie największym globalnym rynkiem zbytu dla tego auta, odpowiadającym za około 1/3 sprzedaży kompaktowego Forda na świecie.

Xiao Bing, 31-letni manager ds. sprzedaży z firmy informatycznej z Pekinu, jest jednym z nabywców nowego Focusa. "Nowy Ford Focus wyróżnia się nowoczesnym wyglądem i w pełni zaspokaja moje oczekiwania odnośnie stylistyki nadwozia - podkreśla Bing. "Nowy model znacząco odróżnia się od poprzednika. Jego właściwości jezdne są znakomite. Podczas jazdy próbnej byłem pod wrażeniem łatwości, z jaką auto pokonywało zakręty. Ford Focus to najlepsze połączenie doskonałego wyglądu, osiągów, przystępnej ceny i niskiego zużycia paliwa".

Entuzjastycznie o Focusie wypowiadają się również klienci z innych krajów azjatyckich. Do końca września Ford zanotował wzrost sprzedaży tego modelu o 193% w Indonezji, o 72% na Filipinach i w Wietnamie, a także o 42% w Tajlandii.

Kolejny bestseller Forda
Fiesta zajmuje miejsce obok Focusa na liście pięciu najlepiej sprzedających się samochodów na świecie, zyskując jednocześnie tytuł najchętniej kupowanego modelu segmentu B: w pierwszej połowie roku zarejestrowano łącznie 356 434 egzemplarze Fiesty.

"Fordy Focus i Fiesta doskonale się sprzedają, w szczególności w Chinach - powiedział Jim Farley, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Forda Motor Company. "Oto najlepszy przykład realizacji strategii One Ford: oferujemy stylowe samochody wyróżniające się niskim zużyciem paliwa, wiodącą jakością, nowoczesnymi technologiami i porywającymi właściwościami jezdnymi".

Łącznie w pierwszych sześciu miesiącach tego roku zarejestrowano na całym świecie 946 143 egzemplarze niewielkich modeli Forda (Fiesta i Focus), co oznacza wzrost o 8%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Ford Focus