/  /  /  /  / Nowy Ford Focus 1,0 l EcoBoost
Ford Focus

Ford Focus

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena65 090 zł - 156 260 zł (aktualizacja: 2017-01-20)
Emisja CO288 g/km - 175 g/km
Żużycie paliwa3,4 L/100km - 7,7 L/100km
 

Nowy Ford Focus 1,0 l EcoBoost

Ford|
null
© Ford
nullnull

Ford ogłosił, że nowa wersja Forda Focus wyposażonego w silnik EcoBoost o pojemności 1 litra będzie pierwszym w Europie samochodem rodzinnym z jednostką benzynową, oferującym emisję CO2 na poziomie poniżej 99 g/km.

Ford Focus 1,0 l EcoBoost będzie zadowalał się średnio 4,3 litra paliwa na 100 kilometrów, co jest jednym z najniższych wyników w klasie. Ford Focus, wyposażony w zmodyfikowaną wersję nagrodzonej, 100-konnej jednostki EcoBoost o pojemności 1 litra, otrzyma pakiet technologii ECOnetic obejmujący opony o ultraniskich oporach toczenia, specjalne, aerodynamiczne elementy w podwoziu oraz zmodyfikowane przełożenia skrzyni biegów, dzięki czemu będzie najbardziej ekonomicznym wyposażonym w silnik benzynowy samochodem rodzinnym w historii Forda. Auto wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku.

Silnik 1,0 l EcoBoost, wybrany w latach 2012-2013 Międzynarodowym Silnikiem Roku, jest mocniejszy od montowanej pod maską Forda Focus pierwszej generacji jednostki 1,6 l sprzed blisko dziesięciu lat, a jednocześnie wydziela o 47 procent mniej CO2.

Ulgi podatkowe
W związku z niskim poziomem emisji, nowy Ford Focus 1,0 l EcoBoost będzie zwolniony z podatku od środków transportu w Wielkiej Brytanii, natomiast we Francji nabywcy będą mogli ubiegać się o obniżenie podatku od rejestracji nowego samochodu w wysokości 200 euro.

Nowy model będzie produkowany w Saarlouis w Niemczech i będzie trzecią z kolei wersją Forda Focus z silnikiem 1,0 l EcoBoost, obok standardowej odmiany o mocy 100 KM, wydzielającej 109 gramów CO2 na kilometr, oraz wersji 125-konnej emitującej 114 g/km CO2.

Jednostka 1,0 l EcoBoost, wprowadzona w zeszłym roku do gamy modeli Ford Fiesta, Ford B-MAX, Ford C-MAX i Ford Grand C-MAX, będzie również oferowana w SUV-ie Ford EcoSport, samochodach użytkowych Ford Transit Connect i Ford Transit Courier, vanach Ford Tourneo Connect i Ford Tourneo Courier, a także w nowym Fordzie Mondeo.

Jednostka 1,0 l EcoBoost wykorzystuje turbosprężarkę o małym momencie bezwładności, dwuczęściowy układ chłodzenia oraz bezpośredni wtrysk paliwa, co pozwala wydobyć doskonałe osiągi z 3-cylindrowego bloku silnika. Nowy Ford Focus 1,0 l EcoBoost 99 g/km otrzyma również szereg obniżających zużycie paliwa technologii Ford ECOnetic, jak układ Auto-Start-Stop, ładowanie akumulatora z odzyskiwaniem energii w trakcie hamowania, aktywną żaluzję wlotu powietrza do komory silnika oraz oszczędny tryb pracy silnika EcoMode, promujący ekonomiczny i ekologiczny styl jazdy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Ford Focus