/  /  /  /  / Ford Focus czyli numer jeden na świecie
Ford Focus

Ford Focus

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Cena65 090 zł - 156 260 zł (aktualizacja: 2017-01-20)
Emisja CO288 g/km - 175 g/km
Żużycie paliwa3,4 L/100km - 7,7 L/100km
 

Ford Focus czyli numer jeden na świecie

Ford|
null
© Ford
null

Ford Focus zachowuje wywalczoną w zeszłym roku pozycję światowego lidera sprzedaży. Dzięki wysokiemu popytowi w pierwszym kwartale 2013 roku zanotowano 18-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Z analiz wielkości nowo zarejestrowanych pojazdów, jakie przeprowadziła firma badawcza R.L. Polk & Co. wynika, iż w pierwszym kwartale roku (do 31 marca) zarejestrowano 288 724 egzemplarze Forda Focus. Są to obecnie najbardziej aktualne dostępne statystyki.

Ugruntowanie pozycji lidera sprzedaży Focus zawdzięcza w dużej mierze wysokiemu popytowi na rynku brytyjskim, brazylijskim i chińskim. W badanym okresie w Wielkiej Brytanii zarejestrowano łącznie 25 081, w Brazylii 7227 (+18%), a w Chinach 104 065 egzemplarzy tego modelu, co oznacza wzrost o 153% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedzającego.

Flagowa 250-konna wersja ST to pierwszy naprawdę globalny model sportowy firmy, który w zeszłym roku zadebiutował na rynku północnoamerykańskim, a w tym roku ma się pojawić w regionie Azji i Pacyfiku.

Firma Ford zapowiedziała niedawno wprowadzenie do sprzedaży nowej wersji Focusa, która ma być pierwszym w Europie nie-hybrydowym pojazdem z napędem benzynowym, emitującym średnio zaledwie 99 g CO2 na kilometr. Omawiany pojazd wyposażony będzie w specjalnie zmodyfikowaną wersję wielokrotnie nagradzanego silnika 1.0 EcoBoost o mocy 100 KM.

Wersja ta ma się również wyróżniać wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na paliwo (według danych fabrycznych około 4,3 l/100 km).

"Nieustanny rozwój to klucz do globalnego sukcesu Forda Focus, co dobitnie pokazuje debiutująca na początku przyszłego roku w Europie, nowa wersja z silnikiem 1.0 EcoBoost, która emituje zaledwie 99 g CO2 na kilometr - mówi Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe.

"Odmiana ta dysponuje większą mocą aniżeli pierwsza generacja modelu sprzed 10 lat z benzynowym silnikiem o pojemności 1,6 litra i jednocześnie emituje o 47% mniej CO2. Te liczby to dobitne świadectwo nieustannego rozwoju firmy Ford".

Aby zaspokoić rosnący popyt firma Ford znacznie zwiększyła produkcję Focusa. W lipcu jego produkcję na globalnej platformie uruchomiono w zakładach w argentyńskim Pacheco.

Ford Focus jest obecnie montowany w dziewięciu fabrykach zlokalizowanych na czterech kontynentach. Rocznie zakłady w Niemczech, USA, Rosji, Chinach, Tajlandii, Wietnamie, Tajwanie i Argentynie są w stanie łącznie wyprodukować ponad 1,5 miliona egzemplarzy Focusa (ponad dwa pojazdy na minutę).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Ford Focus