/  /  /  /  / Startuje produkcja modelu Ford Fiesta ST
Ford Fiesta

Ford Fiesta

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena45 550 zł - 94 350 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO282 g/km - 140 g/km
Żużycie paliwa3,2 L/100km - 6,1 L/100km
 

Startuje produkcja modelu Ford Fiesta ST

Ford|
null
© Ford
null

W niemieckiej Kolonii ruszyła produkcja nowego modelu Ford Fiesta ST, który jako pierwszy w historii Fiesty przekroczył granicę poniżej 7 sekund do setki.

Nowy Ford Fiesta ST, który powstał w zespole Ford Team RS (europejski oddział pionu globalnych pojazdów wyczynowych Forda), napędzany będzie w Europie benzynowym silnikiem 1.6 EcoBoost. Kierowca osiąga 100 km/h w czasie 6,9 sekundy, a jednostka napędowa generuje 182 KM mocy oraz 240 Nm momentu obrotowego.

Spalanie wynosi według danych fabrycznych jedynie 5,9 l/100 km, poziom emisji to 138 gramów CO2 na kilometr, a prędkość maksymalna 220 km/h.

W nowym Fordzie dokonano modyfikacji globalnej konstrukcji podwozia z segmentu B. Pojazd otrzymał nowy układ kierowniczy, zawieszenie, zmieniono część podzespołów układu hamulcowego oraz ustawienia i konfigurację. Auto prowadzi się jeszcze pewniej i bardziej przewidywalnie za sprawą zmodyfikowanej wersji układu TVC, poprawiającego stabilność na zakrętach oraz pracującego w trzech trybach układu elektronicznej kontroli stabilności.

Zobacz nowości Forda na rok 2013

Nowa Fiesta ST podąża śladem wersji XR2, XR2i, RS1800, RS Turbo oraz pierwszej generacji ST. Pojazd wyposażono w turbodoładowaną, benzynową jednostkę napędową EcoBoost z niezależnym układem zmiennych faz rozrządu Ti-VCT, która gwarantuje wysokie osiągi i prędkość maksymalną wyższą niż w Fordzie Focus ST170 (2002).

Druga generacja Fiesty ST pojawi się również na rynku północnoamerykańskim oraz w regionie Azji i Pacyfiku.

Nowy model w Europie odznaczał się będzie trapezoidalnym grillem ze wzorem plastra miodu oraz masywnym tylnym dyfuzorem. Stylistykę wnętrza oparto na wyrazistych kontrastach, a elementem wyróżniającym się będą tam fotele Recaro, po raz pierwszy dostępne w standardzie.

Nową Fiestę ST wyposażono również w system inteligentnego kluczyka MyKey, czyli technologię oferowaną wyłącznie przez koncern Ford, która umożliwia kontrolę nad młodymi kierowcami i poprawę ich bezpieczeństwa za kierownicą.

Ponadto, na pokładzie nowego modelu znajdzie się aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC z funkcją Emergency Assistance, która w razie wypadku automatycznie łączy podróżnych z operatorami lokalnych służb ratunkowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Ford Fiesta