/  /  /  /  / Rosnący popyt na Forda Fiesta ST
Ford Fiesta

Ford Fiesta

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena45 550 zł - 94 350 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO282 g/km - 140 g/km
Żużycie paliwa3,2 L/100km - 6,1 L/100km
 

Rosnący popyt na Forda Fiesta ST

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnull

Ford przyjął dwukrotnie więcej zamówień na Forda Fiesta ST niż zakładano i zapowiedział zwiększenie produkcji modelu.

Od marcowego debiutu Ford otrzymał w Europie niemal 10 tys. zamówień na nowego Forda Fiesta ST. Jest to dwukrotnie więcej niż początkowo zakładano. Aby sprostać zapotrzebowaniu koncern zdecydował o zwiększeniu produkcji modelu Fiesta ST w kolońskiej fabryce o 15% do 60 sztuk dziennie.

Popyt na nowy model napędza rynek brytyjski(przeszło 5,5 tysiąca sztuk) oraz w mniejszym stopniu szwajcarski i niemiecki. Te trzy kraje generują 87% wszystkich zamówień w Europie.

Dwa unikalne kolory Forda Fiesty ST, Molten Orange oraz Spirit Blue zostały zamówione przez 45% nabywców, a 56% kupujących wybrało wyższą wersję wyposażenia (ST2).

Nowy Ford Fiesta ST posiada zmodyfikowany układ kierowniczy, zawieszenie, hamulce, udoskonalony układ TVC poprawiający stabilność na zakrętach oraz sportowe fotele Recaro. Pojazd wyposażony jest w benzynowy silnik 1.6 EcoBoost, który rozpędza model ST od 0 do 100 km/h w 6,9 sekundy i generuje moc maksymalną o wartości 182 KM i 240 Nm momentu obrotowego. Według zapewnień producenta, Ford Fiesta ST spala średnio jedynie 5,9l na 100 kilometrów.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Ford Fiesta