/  /  /  /  / Panie i Panowie! Kobiecy Samochód Roku 2013 to...
Ford Fiesta

Ford Fiesta

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena45 550 zł - 94 350 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO282 g/km - 140 g/km
Żużycie paliwa3,2 L/100km - 6,1 L/100km
 

Panie i Panowie! Kobiecy Samochód Roku 2013 to...

Ford|
null
© Ford
null

Nowy Ford Fiesta 1.0 EcoBoost zdobył tytuł jako Światowy Kobiecy Samochód Roku. Panie wysoko oceniły stylistykę i emocje, jakie wzbudza to auto, oraz niskie zużycie paliwa.

W ostatecznej klasyfikacji Ford Fiesta wyprzedził takich konkurentów jak Audi Allroad, Range Rover oraz Porsche Boxster S.

Ponadto nowemu Fordowi przyznano również wyróżnienie w kategorii "samochód ekonomiczny".

Panel złożony z 18 dziennikarek motoryzacyjnych dokonał wyboru, oceniając takie aspekty jak bezpieczeństwo, stosunek jakości do ceny, wygląd, schowki i rozwiązania transportowe, przyjazność dzieciom, łatwość obsługi i prowadzenia, kolor, seksapil oraz wpływ na środowisko naturalne.

Nowy Ford Fiesta wyróżnia się śmiałą stylistyką nadwozia, ergonomicznym i komfortowym wnętrzem oraz systemem Ford MyKey, czyli pierwszym na rynku rozwiązaniem poprawiającym bezpieczeństwo nastoletnich kierowców i ułatwiającym rodzicom kontrolę poczynań ich pociech za kółkiem.

Silnik 1.0 EcoBoost, wybrany w latach 2012-2013 Międzynarodowym Silnikiem Roku, generuje moc 125 KM, emitując 99 g CO2 na kilometr. Omawiana jednostka jest jednym z siedmiu silników dostępnych z w gamie Fiesty, które emitują poniżej 100 g CO2 na kilometr.

Cennik Ford Fiesta

"Nowy Ford Fiesta znacznie podnosi poprzeczkę, bowiem jest atrakcyjny stylistycznie, wyposażony w nowoczesne technologie, niezwykle paliwooszczędny oraz daje ogromną frajdę z jazdy - wylicza Barb Samardzich, wiceprezes ds. produktu, Ford of Europe. "Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich naszych klientów, mamy pewność, że ten kompaktowy model z bogatą historią ma przed sobą świetlaną przyszłość".

Ford Fiesta otrzymał maksymalne pięć gwiazdek w niezależnych testach zderzeniowych Euro NCAP oraz posiada samochodowy system komunikacji SYNC z funkcją wzywania pomocy (Emergency Assistance), która w razie wypadku lub kolizji umożliwia bezpośrednią łączność pasażerów pojazdu z lokalnymi operatorami służb ratunkowych.

Ponadto model wyposażony jest również w system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop).

"Nowa Fiesta wygląda rewelacyjnie i wzbudza bardzo pozytywne emocje - uważa Victoria MacMillan Bell, dziennikarka z Wielkiej Brytanii. "Jeśli dodamy do tego wielokrotnie nagradzany silnik 1.0 EcoBoost, który gwarantuje niskie zapotrzebowanie na paliwo i świetne osiągi, trudno się dziwić, że ta mała, zwinna rakieta góruje nad konkurencją praktycznie w każdej kategorii".

"Od początku było jasne, że to właśnie nowy Ford Fiesta 1.0 EcoBoost ma to coś, co nas urzekło - wyjaśnia Sandy Myhre z Nowej Zelandii, przewodnicząca dziennikarskiego jury konkursu Światowy Kobiecy Samochód Roku.

Piąta gala wręczenia nagród konkursu o tytuł Światowy Kobiecy Samochód Roku odbędzie się w Londynie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Ford Fiesta