/  /  /  /  / Nowy Ford Kuga i Fiesta z kompletem gwiazdek Euro NCAP
Ford Fiesta

Ford Fiesta

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena45 550 zł - 94 350 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO282 g/km - 140 g/km
Żużycie paliwa3,2 L/100km - 6,1 L/100km
 

Nowy Ford Kuga i Fiesta z kompletem gwiazdek Euro NCAP

Ford|
null
© Ford
nullnull

Nowy Ford Kuga i Ford Fiesta zdobywają maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Kuga uzyskuje 88% za ogólne bezpieczeństwo: to najwyższy wynik w kategorii SUV-ów średniej wielkości.

Ford jako pierwszy producent samochodów otrzymał sześć różnych nagród Euro NCAP Advanced, przyznawanych za innowacje technologiczne. Nagrody przyznano technologii MyKey, zastosowanej w nowej Fieście oraz systemowi SYNC z funkcją wzywania pomocy (Emergency Assistance), który jest dostępny w modelach B-Max, Fiesta, Focus oraz nowy Ford Kuga.

Ford Kuga i Fiesta zdobyły również maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w najnowszej serii niezależnych testów bezpieczeństwa organizowanych przez instytut Euro NCAP.

"MyKey oraz system SYNC z funkcją wzywania pomocy (Emergency Assistance) to nie tylko nowe technologie wdrożone przez europejski oddział Forda, ale również technologie po raz pierwszy stosowane w niewielkich samochodach osobowych - wyjaśnia Andrew Johnson, kierownik biura bezpieczeństwa pojazdów, Ford of Europe. "Cieszymy się, że instytut Euro NCAP docenił nasze wysiłki zmierzające w kierunku zaoferowania systemów tego typu większej liczbie klientów".

Wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP

Technologia MyKey pozwala rodzicom wprowadzić pewne ograniczenia w funkcjach pojazdu z myślą o bezpieczeństwie ich dzieci. Rodzic może na przykład wprowadzić ograniczenie prędkości maksymalnej lub ustalić maksymalną głośność systemu audio. System zapewnia również wcześniejsze ostrzeżenie o niskim poziomie paliwa w zbiorniku, uniemożliwia młodemu kierowcy wyłączenie systemów bezpieczeństwa takich jak elektroniczny układ kontroli stabilności (ESC) i system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop), a także wyłącza dźwięk w systemie audio do czasu zapięcia przez kierowcę i pasażera pasów bezpieczeństwa.

W razie wypadku SYNC z funkcją wzywania pomocy umożliwia powiadomienie o zaistniałej sytuacji lokalnych operatorów służb ratowniczych w 26 językach odpowiednich dla 40 regionów europejskich. System wykorzystuje informacje przekazywane przez pokładową jednostkę GPS, a także mapy i sieć telefonii mobilnej, aby określić miejsce wypadku, a następnie wybiera numer alarmowy za pośrednictwem systemu Bluetooth telefonu komórkowego kierowcy.

Technologia jest już dostępna w modelach takich jak nowy Ford Fiesta, B-Max, C-Max, Focus oraz nowym Ford Kuga.

Ford otrzymał już nagrody Euro NCAP Advanced za oferowany w modelach B-Max i Focus system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop). Focus został też nagrodzony za funkcję monitorowania koncentracji kierowcy (Driver Alert), funkcję wczesnego ostrzegania (Forward Alert) oraz system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu (Lane Keeping Aid).

"Nagrody Euro NCAP Advanced promują najistotniejsze innowacje z zakresu bezpieczeństwa - wyjaśnia Michiel van Ratingen, sekretarz generalny Euro NCAP. "Ford zademonstrował, iż dąży do zaoferowania takich systemów w całej gamie swoich pojazdów, dlatego w pełni zasługuje na wszystkie nagrody".

W najnowszych testach bezpieczeństwa Euro NCAP nowy Ford Kuga otrzymał 88% za ogólne bezpieczeństwo (najwyższy wynik w kategorii SUV-ów średniej wielkości), 94% za ochronę dorosłych pasażerów oraz 86% za ochronę dzieci, co pozwoliło na wystawienie maksymalnej oceny pięciu gwiazdek.

Kuga została wyposażona w system SYNC z funkcją wzywania pomocy, system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop) oraz sygnalizację pojawienia się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy (BLIS).

Nowy Ford Fiesta również otrzymał pięć gwiazdek w testach Euro NCAP, zdobywając 83% za ogólne bezpieczeństwo, 91% za ochronę dorosłych pasażerów oraz 86% za ochronę dzieci. Wyposażenie w tym przypadku obejmuje technologię MyKey oraz debiutujący w segmencie system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop) i system SYNC z funkcją wzywania pomocy.

Ponadto, nadwozie pojazdu zostało wykonane w ponad 50% ze stali o wysokiej lub ultra wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, co zapewnia dodatkową ochronę w razie wypadku.

"Według nowych kryteriów oceny Euro NCAP pięć gwiazdek otrzymać mogą wyłącznie pojazdy oferujące bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa ogólnego, a nowy Ford Fiesta i nowy Ford Kuga spełniają te surowe wymagania - podsumowuje Michiel van Ratingen. "Doskonały wynik uzyskany przez Forda Kuga w kategorii SUV to znakomity przykład na to, co można osiągnąć dzięki zastosowaniu innowacyjnego designu oraz inteligentnych technologii".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Ford Fiesta