/  /  /  /  / W roku 2013 zadebiutuje na rynku nowy Ford Mondeo
Ford Fiesta Van

Ford Fiesta Van

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Van
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

W roku 2013 zadebiutuje na rynku nowy Ford Mondeo

Ford|
null
© Ford
null

Mniej więcej w połowie przyszłego roku doczekamy się premiery rynkowej modelu Ford Mondeo nowej generacji w europejskich salonach sprzedaży. Producent ujawnia kolejne fakty na temat tego ciekawie zapowiadającego się auta.

Po raz pierwszy w europejskiej gamie Forda wraz z debiutem nowego Mondeo pojawią się nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa. Zapewne będzie to rozwiązanie dostępne w ramach wyposażenia opcjonalnego. Omawiana technologia łączy w sobie zalety zwykłych pasów oraz poduszek powietrznych, gwarantując dodatkową ochronę dla pasażerów podróżujących na tylnym siedzeniu auta.

Specjaliści Forda zapewniają, że dzięki nadmuchiwanym pasom bezpieczeństwa uda się w przypadku zderzenia zmniejszyć ryzyko wystąpienia u pasażerów obrażeń głowy, szyi oraz klatki piersiowej. Jest to również rozwiązanie skutecznie chroniące podróżujące w pojeździe dzieci oraz osoby starsze.

Koncern sprawdził już działanie nowego systemu bezpieczeństwa podczas wielu żmudnych testów zderzeniowych z udziałem manekinów różnego typu. Firma jest przekonana, że potencjalni klienci docenią skuteczność tego rozwiązania.

Nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa po raz pierwszy pojawiły się na rynku amerykańskim wraz z modelem Ford Explorer 2011, który reprezentuje segment SUV.

Nowy Mondeo topowym modelem marki Ford?

Mondeo w zupełnie nowym wcieleniu jest blisko spokrewniony z amerykańskim Fordem Fusion, który ujrzał światło dzienne podczas styczniowej wystawy motoryzacyjnej w Detroit. Miejscem premierowego pokazu nowego Mondeo będą targi branżowe w Paryżu, które startują już pod koniec września.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Ford Fiesta Van