/  /  / Fiesta
Ford Fiesta

Ford Fiesta

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena45 550 zł - 94 350 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO282 g/km - 140 g/km
Żużycie paliwa3,2 L/100km - 6,1 L/100km
 
Ford Fiesta
© Ford
Ford FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord FiestaFord Fiesta
Ford Fiesta po faceliftingu trafił na polski rynek pod koniec 2012 roku. Samochód z nowym grillem a’la Aston Martin wygląda bardziej sportowo niż poprzednik. Poza śmiałą i dynamiczną stylistyką, zmodernizowany model został lepiej wyposażony i oferuje kilka niespotykanych dotychczas w Fieście nowinek technicznych. Jedną z nich jest system inteligentnego programowalnego kluczyka MyKey, który umożliwia poprawę bezpieczeństwa młodych kierowców poprzez wprowadzenie kontroli rodzicielskiej.

Dzięki technologii MyKey, która dostępna jest jedynie w pojazdach marki Ford, właściciel Fiesty może zaprogramować kluczyk zwykle z myślą o młodych użytkownikach pojazdu, ustalając ograniczenia prędkości maksymalnej i głośności zestawu audio, a nawet jego blokadę, jeśli kierowca i pasażer nie zapną uprzednio pasów bezpieczeństwa. System uniemożliwia również młodemu kierowcy wyłączenie systemów bezpieczeństwa takich jak elektroniczny układ kontroli stabilności oraz system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop). Ten ostatni również stanowi nowość w Fieście. System Active City Stop wykorzystuje zaawansowany czujnik światła i odległości, skanując obszar ruchu przed samochodem 50 razy na sekundę, pozwala zapobiec kolizjom do prędkości 15 km/h i zredukować ich skutki do prędkości 30 km/h. Nowego Forda wyposażono również w aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC oraz funkcję SYNC Emergency Assistance, która w razie wypadku nawiązuje bezpośrednią łączność z operatorami lokalnych służb ratowniczych.

Samochód oferowany jest aż z 10 silnikami o mocy od 60 do 182 KM. Aż 8 z nich to jednostki benzynowe, natomiast 2 to silniki wysokoprężne (1,5 75KM i 1,6 95 KM). Topowa odmiana z turbodoładowanym silnikiem 1,6 o mocy 182 KM ma oznaczenie ST i zapewnia bardzo dobre osiągi (0-100 km/h - 6,9 sekundy). Podobnie jak poprzednik, samochód występuje w wersji 3- i 5-cio drzwiowej.

Ford Fiesta produkowany jest w niemieckich zakładach w Kolonii, która wyprodukowała już łącznie 7 milionów egzemplarzy modelu. Pierwsze auta opuściły linię montażową w 1979 roku.
 

Fiesta najczęściej porównywana z

Fiat Punto
Fiat Punto
Opel Corsa
Opel Corsa
Peugeot 208
Peugeot 208
Renault Clio
Renault Clio
SEAT Ibiza IV FL
SEAT Ibiza
Skoda Fabia III
Skoda Fabia
Toyota Yaris
Toyota Yaris
Reklama