/  /  /  /  / Wyniki sprzedaży nowego Focusa
Ford C-Max

Ford C-Max

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Cena69 600 zł - 114 150 zł (aktualizacja: 2017-01-20)
Emisja CO299 g/km - 159 g/km
Żużycie paliwa3,8 L/100km - 6,8 L/100km
 

Wyniki sprzedaży nowego Focusa

Ford|
null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W ciągu zaledwie kilku tygodni obecności na rynku model Ford Focus nowej generacji sprzedano już europejskim klientom w liczbie prawie 45 000 egzemplarzy. Na brak zainteresowania kupujących nie może narzekać też m.in. nowy C-Max oraz Kuga.

Jak podaje Ford w odniesieniu do 19 kluczowych krajów tworzących rynek europejski (Euro 19, w tym m.in. Polska), od momentu oficjalnego wejścia do sprzedaży w połowie marca Focus nowej generacji znalazł do maja włącznie prawie 45 000 nabywców, z czego wynik majowy to około 18 800 egzemplarzy.

Dzięki temu nowy Focus był w maju drugim w kolejności najpopularniejszym modelem marki na rynku europejskim. Pierwsze miejsce w tym rankingu przypadło natomiast w udziale Fordowi Fiesta (32 200 sztuk).

Aktualnie gamę nowego Focusa, który początkowo pojawił się jako pięciodrzwiowy hatchback, uzupełniają właśnie odmiany nadwoziowe kombi oraz sedan.

Obok dobrze przyjętego przez klientów modelu C-Max po zmianach generacyjnych, dobrymi wynikami sprzedaży w europejskiej gamie Forda pochwalić się może w maju również m.in. crossover Kuga, który dzięki wynikowi na poziomie 6 400 uzyskał najlepszy rezultat miesięczny, licząc od debiutu rynkowego w lutym 2008.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama